Zerwany sufit przyczyną interwencji

W dniu 18 sierpnia 2020 r. w godzinach wieczornych zastępy PSP z JRG-2 w sile GBA-Rt, GCBA oraz SCD-32 zostały zadysponowane do zdarzenia przy ul. Czarnieckiego. Z informacji przekazanych od dyspozytora wynikało, że w mieszkaniu doszło do zawalenia się sufitu w mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że w jednym z pokoi z sufitu odpadł tynk na powierzchni ok. 2m2, który spadł na jedną z lokatorek mieszkania. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobie poszkodowanej. Na szczęście przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu poszkodowanej podjął decyzję o braku potrzeby hospitalizacji.

Sporządził: asp. Gotówka Dawid