Prewencja społeczna podczas Letniego Targu Ekologicznego

W dniach 29 i 30 sierpnia 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się kilka imprez jednocześnie - Letni Targ Ekologiczny, Babi Targ i Pchli Targ.
Jak podaje Głos Wielkopolski: „Letni Targ Ekologiczny to sobotnio-niedzielna prezentacja ekologicznych produktów, wykonywanych przez rodzimych producentów.
W ramach wydarzenia odbyły się eko warsztaty edukacyjne i artystyczne, a także konkursy, zabawy i quizy związane z ochroną powietrza, elektromobilnością, retencją wody, segregacją odpadów czy odnawialnymi źródłami energii.”
Na targach swoją obecność zaznaczyły również służby w tym Państwowa Straż Pożarna. Strażacy z JRG 2 zaprezentowali odwiedzającym samochód GCBA-Rt 5/32 MAN oraz sprzęt ratowniczo - gaśniczy. Zachowując reżim sanitarny strażacy opowiadali o swojej służbie i promowali bezpieczne zachowania wśród społeczeństwa, takie jak „korytarz życia” oraz „czujka w każdym domu”. Największe zainteresowanie „czerwony samochód” budził oczywiście wśród najmłodszych uczestników imprezy.

Opracował: mł. asp. Łukasz Leśniak
Żródło:
https://gloswielkopolski.pl/poznan-letni-targ-ekologiczny-babi-targ-i-pc...

Galeria: