“Laureat z Mosiny”.

W dniu 12.09.2020. na terenie JRG-8 odbyła się uroczystość, w trakcie której nasz zmianowy kolega st. ogn. Grzegorz Cegłowski został laureatem nagrody “Strażak Roku Powiatu Poznańskiego”.

Podczas spotkania w Bolechowie nominowani do tej nagrody zostali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu - mł. kpt. Damian Nowacki z JRG 8 oraz st. ogn. Grzegorz Cegłowski z JRG 9. Zwycięzcą ostatecznie został ten drugi.

– To dla mnie szczególne wyróżnienie. W mojej rodzinie są tradycje związane z tym zawodem, bo tata także był strażakiem. Jaki powinien być najlepszy strażak w powiecie? Trudno na to pytanie odpowiedzieć w kilku słowach. Z pewnością powinien być odważny i zawsze służyć pomocą. To praca, w której trzeba być przygotowanym do akcji praktycznie 24 godziny na dobę – powiedział Grzegorz Cegłowski, który z Bolechowa wyjechał z okolicznościową statuetką strażaka roku, dyplomem oraz symbolicznym czekiem. Nominacją w tej kategorii zasłużył sobie brawurową akcją, podczas której udało się uratować tonącego wędkarza.

Opracowanie:

ogn. Adrian Jankiewicz, zmiana 3, JRG-9.

Data wydarzenia: 
sobota, Wrzesień 12, 2020 - 12:00
Galeria: