JRG 4 - wypadek motocyklisty i RKO

W dniu 21 września 2020 r. zastępy GBA 2,5/16 oraz SGRat z JRG 4 zostały zadysponowane do wypadku motocyklisty z samochodem osobowym na ulicy Skórzewskiej w podpoznańskim Wysogotowie.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy wyłączyli z ruchu drogę oraz odizolowali miejsce zdarzenia od osób postronnych. Z przeprowadzonego rozpoznania wynikało, że w wyniku zderzenia samochodu osobowego z motorem poszkodowany został motocyklista, który nieprzytomny leżał na jezdni obok motoru. Kierowca samochodu osobowego nie odniósł obrażeń.

Poszkodowanemu motocykliście udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Z uwagi na brak czynności życiowych rozpoczęto resuscytację krążeniowo – oddechową, którą kontynuowano wraz z przybyłym zespołem ratownictwa medycznego. Zneutralizowano wyciekające paliwo. Decyzją ZRM poszkodowanego motocyklistę zabrano do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały również siły i środki z OSP Zakrzewo i OSP Tarnowo Podgórne.

Opracował: mł. kpt. Michał Mucha, bryg. Jarosław Kuśmirek