JRG Nr 7 zaprasza na festyn pn. "Bezpieczne Wakacje"

Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że w dniu 18 czerwca 2016 roku w godz. 11.00 – 14.00 na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 7 przy ul. Bobrzańskiej 6 w Poznaniu odbędzie się impreza plenerowa pod nazwą “Bezpieczne Wakacje”.
Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta zainteresowanych służbami mundurowymi oraz tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Planujemy zorganizować niezapomniany dzień z mnóstwem atrakcji.

Ogłoszenie o naborze wewnętrznym

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu poszukuje, spośród osób zatrudnionych w Komendzie Miejskiej, kandydata na stanowisko: młodszego specjalisty w Wydziale Kontrolno-Rozpoznawczym (stanowisko oficerskie).

Liczba lub wymiar etatu: 1

Miejsce wykonywania pracy: Poznań ul. Bobrzańska 6a

System służby: codzienny system pełnienia służby

Forma naboru: wewnętrzny

IX Zawody Wysokościowe SGRW POZNAŃ i festyn rodzinny

29 maja jak co roku odbyły się tytułowe zawody. Zanim jednak ogłoszono start to najsamprzód przeprowadzono kolejną edycję Międzyzmianowego Turnieju Piłkarskiego. Tradycyjnie stawiły się reprezentacje 3 zmian służbowych oraz ekipa "All Stars". Zawody rozgrywały się jeszcze podczas deszczowej aury jednakże już w pierwszym meczu D-ca JRG rozpoczął festiwal bramek strzelając gola rzadkiej urody (głową i to w locie!) potem to już się worek z bramkami rozwiązał. Koniec końców na tron powróciła po latach ekipa "All Stars" pokonując w finale rzutami karnymi ekipę ze zmiany drugiej.

JRG 7 - Wizyta przedszkolaków

Dnia 19.05.2016 roku, Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 7 w Poznaniu, odwiedziła grupa dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola nr 186 "Mieszkańcy Łąki", znajdującego się na os. Stare Żegrze. Strażacy systemu zmianowego zaprezentowali najmłodszym sprzęt będący na wyposażeniu samochodów ratowniczo-gaśniczych, wyjaśniając zasadę działania oraz zdarzenia, w których jest najczęściej wykorzystywany. Każde dziecko mogło wsiąść do przedziału załogi, założyć hełm strażacki, usłyszeć i zobaczyć sygnały świetlno-dźwiękowe oraz uzyskać odpowiedź na zadawane pytania.

Festyn rodzinny w Szczepankowie

W dniu 21.05.2016 zastęp GBA-Rt 2,5/16 z JRG-6 brał udział w festynie rodzinnym organizowanym przez Przedszkole nr 93 im. H. Zdzitowieckiej w Szczepankowie. Strażacy zmiany I zaprezentowali sprzęt znajdujący się na wyposażeniu samochodu bojowego. Każde dziecko mogło założyć hełm strażacki, wsiąść do przedziału załogi samochodu, ugasić "pożar" z szybkiego natarcia, oraz uzyskać odpowiedzi na nieraz skomplikowane pytania.

Strażacy z JRG 4 uwolnili sarnę

Dnia 26.05.2016 w godzinach porannych strażacy z JRG 4 zostali wezwani do uwięzionej sarny w płocie. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano wycieńczone i zranione zwierzę, zakleszczone pomiędzy szczebelkami płotu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uwolnieniu sarny za pomocą urządzeń hydraulicznych. Zranionej zwierzynie udzielono pomocy medycznej i przetransportowano do pobliskiej lecznicy dla zwierząt.

Sówki na JRG 3

W dniu 25 maja 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego mieszczącego się w Szkole Podstawowej Nr 4 w Swarzędzu odwiedziły Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Nr 3 w Poznaniu.

Targi Pracy i Staży

W dniu 18 maja br. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się III Targi Pracy i Staży. Organizatorzy zaprosili przedstawicieli instytucji publicznych, firm lokalnych w celu zapoznania studentów z ofertą praktyk i staży.

Ćwiczenia SGRChem-Eko

W dniu 25.05.2016 roku na terenie JRG 6 przeprowadzono ćwiczenia zgodnie z miesięcznym planem doskonalenia zawodowego strażaków. Ćwiczenia polegały min. na:
- rozpoznaniu miejsca zdarzenia,
- szybkiej ewakuacji osoby poszkodowanej ze strefy niebezpiecznej,
- poborze próbek do analizy,
- rozpoznaniu i identyfikacji substancji niebezpiecznej,
- uszczelnieniu zbiornika z substancją niebezpieczna,
- przećwiczeniu pracy w CUG w ciężkich warunkach pogodowych-wysoka temperatura.
Ćwiczenia odbywały się zgodnie z zasadami BHP podczas tego typu zdarzeń.

Festyn w Przedszkolu nr 71

W dniu 24.05.2016 r. odbyło się spotkanie strażaków z JRG 2 z dziećmi z Przedszkola nr 71 „Pod Topolą” przy ulicy Galla Anonima 13.
Podczas spotkania strażacy opowiadali dzieciom o charakterystyce pracy strażaka oraz jak przebiega dzień w służbie, z jakimi zdarzeniami mają do czynienia na co dzień oprócz pożarów oraz jakie są największe trudności tej pracy.
Dzieci również mogły zobaczyć jak wygląda ubiór strażaka (ubranie bojowe, hełm) oraz aparat ochrony dróg oddechowych, miały również możliwość ich przymierzenia.

Wizyta przedszkolaków

24.05.2016 roku był dniem szczególnym dla 38 dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szczodrzykowie. Odwiedziły one Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 6. Strażacy zamiany I zaprezentowali małym gościom sprzęt znajdujący się na wyposażeniu jednostki. Każde dziecko mogło założyć hełm strażacki, wsiąść do przedziału załogi samochodu, polać wodą z szybkiego natarcia, oraz uzyskać odpowiedzi na nieraz skomplikowane pytania. Na koniec szczęśliwe przedszkolaki wraz z opiekunkami podziękowały strażakom za przyjęcie oraz pokazanie specyfiki zawodu.

JRG 7 - Kurs podstawowy OSP

W dniach 21 i 22 maja 2016 roku na terenie Jednostki Ratowniczko Gaśniczej Nr 7 odbył się kurs OSP w zakresie podstawowym. Szkolenie zawodowe składało się z dwóch bloków – teoretycznego i praktycznego. Zakres teoretyczny został przeprowadzony przez funkcjonariusza Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego asp. Mateusza Czajkę. Ćwiczenia pod okiem strażaków podziału bojowego JRG 7 odbyły się na placu jednostki. Zajęcia praktycznie polegały na rozwinięciu gaśniczym w grupach 4 osobowych. Obie roty każdej z grup sprawiały linie główną oraz dwie linie gaśnicze.