JRG 7 - Ratownictwo techniczne - cz. II

W dniach 23-25 marca na wszystkich zmianach służbowych Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7 odbyła się druga część warsztatów z zakresu ratownictwa technicznego na poziomie specjalistycznym. Ćwiczenia odbyły się na terenie JRG Nr 7, a udział w nich brały wszystkie zastępy zrzeszone w SGRT, łącznie z pojazdem z JRG Nr 6.

Kontrola gotowości bojowej KW na JRG-8

W dniu 23 marca 2017 r. na terenie JRG-8 odbyła się kontrola gotowości bojowej przeprowadzonej przez Komendę Wojewódzką.
Dokonano kontroli gotowości bojowej, a następnie przeprowadzono ćwiczebne założenie taktyczne. Sprawdzono sprzęt bojowy oraz przeprowadzono test wiedzy pożarniczej.
Koniec kontroli zwieńczono podsumowaniem i oceną 4.5

JRG 7 - Cykl ćwiczeń z zakresu ratownictwa technicznego

W dniu wczorajszym strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 rozpoczęli sześciodniowy cykl ćwiczeń z zakresu ratownictwa techniczego. Dzięki uprzejmości firmy ECO-cars, w dniach 20-22 marca wszystkie trzy zmiany służbowe będą miały możliwość pogłębienia szeroko pojętej tematyki prowadzenia akcji ratowniczych przy zdarzeniach komunikacyjnych z wykorzystaniem udostępnionych wraków samochodów. Drugi etap ćwiczeń przewidziany jest w dniach 23-25 marca.

JRG 7 - Uroczyste przywitanie Wiosny !

Dnia 21 marca na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 7 miało miejsce szczególne wydarzenie. Nareszcie oficjalnie pożegnano się z zimą oraz przywitano upragnioną wiosnę, a to za sprawą dzieciaków z pobliskiego przedszkola "Zaczarowane Podróże" z osiedla Stare Żegrze, którzy dokonali symbolicznego aktu spalenia marzanny. Uroczysty pochód z towarzyszącymi wesołymi pieśniami zakończył się na placu naszej Jednostki, gdzie strażak podpalił szmacianą kolorową kukłę i tym samym ostatecznie zażegnał zimową aurę.

JRG 7 - Wizyta studentów Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Jednym z punktów dzisiejszej służby w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7 były odwiedziny studentów kierunku Ratownictwo Medyczne z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zajęcia z młodzieżą odbywają się cyklicznie w ramach przedmiotu "Ratownictwo specjalistyczne dla ratownika medycznego". Wizytując kolejne strażnice Poznania, uczniowie zapoznają się ze specyfiką każdej dziedziny ratownictwa specjalistycznego.

SGRW - Techniki ratownictwa wysokościowego realizowanego przez KSRG w zakresie specjalistycznym oraz podstawy negocjacji

W dniach 8-10 marca Dowódca SGRW POZNAŃ 5 uczestniczył w tytułowych warsztatach.
Zajęcia były podzielone na kilka bloków.
W pierwszym wszyscy Dowódcy prezentowali dotychczasowy dorobek swoich grup i szeroko pojętą problematykę funkcjonowania.
Drugim blokiem były zajęcia praktyczne podczas których unifikowano techniki ratownicze podczas prowadzenia różnorakich typów akcji.
W trzecim bloku odbyły się zajęcia z negocjatorami policyjnymi, którzy w interesujący sposób przedstawili swoje doświadczenia.

„Wentylacja…”

Zgodnie z planem miesięcznym JRG 1 w dniach 13-15.03.2017r. realizowała ćwiczenia w zakresie wykorzystania wentylacji nadciśnieniowej podczas pożarów wewnętrznych. Celem ćwiczeń było omówienie zagadnień dot. właściwego rozpoznania i wypracowania zamiaru taktycznego oraz wprowadzenie go w życie przy użyciu sprzętu będącego na wyposażeniu jednostki.

JRG-3, Dzień Kobiet w Bogucinie

W dniu 11.03.2017r. w miejscowości Bogucin odbył się festyn z okazji Dnia Kobiet zorganizowanym przez Sołtysa. Na zaproszenie organizatora przybył zastęp GBA z JRG3 w celu przekazania wiadomości i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Słuchaczami były Kobiety obecne na festynie. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony obecnych osób na festynie.

Opracował: mł. asp. Rafał Przybyła

Wizyta przedszkolaków w JRG 6

W dniu 14 marca Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 6 w Poznaniu odwiedziły dzieci z Przedszkola 85 w Poznaniu. Wizyta miała charakter wycieczki, lecz połączona była także z zajęciami edukacyjnymi o tematyce pożarniczej. Przedszkolakom przybliżono specyfikę pracy strażaków. Pokazano ubranie specjalne w którym strażacy wchodzą do pomieszczeń objętych pożarem, zaprezentowano sprzęt ratowniczy, którym strażacy posługują się na "co dzień" podczas pożarów, wypadków drogowych, itp. Dzieci okazały duże zainteresowanie, a na pytania zadawane przez nie można by odpowiadać jeszcze przez kilka godzin.