Aktualności

JRG 7 Wykład na temat zagrożeń związanych z bezpieczeństwem seniorów

W dniu 7.10.2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 na os. Czecha 59 w Poznaniu odbyło się spotkanie na temat zagrożeń związanych z bezpieczeństwem Seniorów. Wykładowcami podczas spotkania byli przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej oraz Rady Osiedla Chartowo.
Wykłady podzielone zostały na trzy bloki tematyczne:

Ewakuacja Szkoły Podstawowej w Swarzędzu

W dniu 9 października o godzinie 10: 00 na terenie Szkoły Podstawowej w Swarzędzu na osiedlu Kościuszkowców 4, przeprowadzono ewakuacje 700 uczniów i pracowników szkoły z udziałem strażaków z JRG 3. Ewakuacja miała na celu przygotowanie uczniów i pracowników do natychmiastowego opuszczenia budynku szkoły w sytuacji zagrożenia pożarowego.

Nowe GCBA 5/32 OSP Kleszczewo

W dniu 9 października 2015 r. do podziału bojowego został wprowadzony ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z zbiornikiem wodnym o pojemności 5 m3 i wydajnością nominalna autopompy 32hl/min marki Man. Zastąpił on wysłużone GCBA 6/32 marki Jelcz. Nowy pojazd zaprezentował na terenie JRG 6 Naczelnik OSP Kleszczewo dh Baranowski Roman.

30-lecie służby

W dniu 9 października 2015 r. w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 6 odbyła się uroczysta zmiana służby. Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu mł. bryg. Mirosław Hoffman uhonorował Zastępcę Dowódcy JRG 6 asp. sztab. Konrada Grygiel z okazji 30-lecia pracy w PSP. Na zmianie służby obecny również był Dowódca JRG 6 bryg. Arkadiusz Surdyk oraz przedstawiciele OSP Kórnik i OSP Kleszczewo, którzy przekazali upominki z tejże okazji.
Wszyscy funkcjonariusze JRG 6 dziękują za te 30 LAT i życzą kolejnych.

Szkolenie SGPR Poznań 4 w Wędrzynie

W dniu wczorajszym na poligonie wojskowym w Wędrzynie (woj. lubuskie) odbyło się szkolenie z zakresu stabilizacji naruszonych konstrukcji budynków i budowli. Szkolenie przeprowadzili strażacy z SGPR Poznań 4. W szkoleniu uczestniczyło 36 koordynatorów działań poszukiwawczo ratowniczych ze wszystkich jednostek i Komend województwa lubuskiego. Szklenie składało się z części teoretycznej i praktycznej i było okazją do przekazania wiedzy i wymiany doświadczeń w zakresie tego rodzaju działań.

JRG-8 Dycha Drzymały

W dniu 04.10.2015 zwarta drużyna JRG-8 wzięła udział w V biegu znanym pod nazwą "Dycha Drzymały" i jednocześnie XXI Mistrzostwach Polski Strażaków PSP w miejscowości Rakoniewice.

Ćwiczenia w terminalu grupy LOTOS S.A

W dniu 8 października 2015 roku na terenie terminala paliw płynnych należącego do grupy LOTOS S.A odbyły się ćwiczenia praktyczne. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych oraz współdziałanie JRG i OSP biorących udział w ćwiczeniach. Ponadto doskonalono umiejętności kierowania działaniem ratowniczym, w tym określenia zamiaru taktycznego, organizacji łączności i zaopatrzenia wodnego na miejscu akcji.

JRG 7 - Rozpoznanie operacyjne na osiedlu Zodiak

Dnia 5 października 2015 roku przeprowadzono rozpoznanie operacyjne obiektów na terenie osiedla Zodiak w Poznaniu. Rozpoznanie było przeprowadzone na wszystkich trzech zmianach służbowym "ratajskiej siódemki". Zajęcia miały na celu zapoznanie z trzema nowymi budynkami znajdującymi się na zamkniętym osiedlu "Zodiak 3" przy ulicy abp. Walentego Dymka.

JRG 7 - JUŻ DZIŚ!!! spotkanie z ratajskimi Seniorami

Przypominamy, że już dziś tj. 7.10.2015 r. o godzinie 17:30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 na os. Czecha 59 w Poznaniu odbędzie się spotkanie na temat zagrożeń związanych z bezpieczeństwem Seniorów.
Na spotkaniu omówione zostaną m. in. zagadnienia związane z profilaktyką pożarową w budynkach mieszkalnych oraz metody działania i techniki manipulacji stosowane przez sprawców oszustw.
Jest to pierwsze z cyklu spotkań jakie zaplanowano na poznańskich Ratajach, a współorganizatorem akcji jest Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 7 w Poznaniu.

Rozpoznanie operacyjne obiektu – Terminal grupy LOTOS S.A

W dniach 06-07.10.2015r strażacy z JRG-2 wzięli udział w rozpoznaniu operacyjnym obiektu terminala paliw płynnych grupy LOTOS na stacji kolejowej Poznań Górczyn przy ul. Głogowskiej 18.
Celem rozpoznania było min:
- zapoznanie się z budową cystern kolejowych w zależności od wieku wagonu i rodzaju przewożonego w nim medium,
- umiejętność odczytywania numeru wagonu oraz charakteryzowania substancji w nim przewożonych,
- umiejętność odczytywania oznaczeń wagonów,
- poznanie zasad panujących podczas załadunku i rozładunku paliw do cystern,

Pozorowana Ewakuacja

W dniu 06.10.2015r. odbyło się praktyczne sprawdzenie warunków i organizacji ewakuacji w budynku przy ulicy Szkolnej 1 w Mosinie, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 1, Gimnazjum nr 1 i Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Opracowała: zmI

Sezon grzewczy rozpoczęty

Dnia 05.10.2015 r., Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o zadymieniu na parterze budynku wielorodzinnego na ulicy Mącznej w Poznaniu. Dyżurny SKKM zadysponował zastępy: 2 x GBA 2,5/16, drabinę mechaniczną SD-30 z JRG-1 oraz zastęp z JRG-4. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych podmiotów ratowniczo-gaśniczych stwierdzono, że na klatce schodowej oraz w piwnicy budynku wyczuwalny jest zapach dymu.

"Muchomorki" z Przeźmierowa na JRG-1

Dnia 05.10.2015 r., Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Poznaniu odwiedziła grupa 35 dzieci wraz z opiekunami. Wycieczka przybyła z Prywatnego Przedszkola „Pod Muchomorkiem”, znajdującego się na ulicy Dolina 29 w Przeźmierowie. Funkcjonariusze systemu zmianowego zaprezentowali najmłodszym sympatykom sprzęt będący na wyposażeniu samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz sprawdzili wiedzę maluchów z zakresu znajomości numerów alarmowych.

Strony