Aktualności

OGŁOSZENIE o naborze do służby na stanowisko - stażysty, docelowo starszego specjalisty w Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym

Komendant Miejski PSP w Poznaniu ogłasza nabór do służby przygotowawczej w zawodzie strażak Państwowej Straży Pożarnej.

Rodzaj stanowiska - stażysta
Docelowo - starszy specjalista (stanowisko niezwiązane z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych)

Poniżej dokumenty do pobrania.

OGŁOSZENIE o naborze do służby na stanowisko - stażysty, docelowo starszego ratownika-kierowcy w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu

Rodzaj stanowiska - stażysta
Docelowo - starszy ratownik kierowca (stanowisko związane z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych)

Poniżej dokumenty do pobrania.

OGŁOSZENIE o naborze do służby na stanowisko - stażysty, docelowo starszego ratownika w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu

Rodzaj stanowiska - stażysta
Docelowo - starszy ratownik (stanowisko związane z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych)

Uroczysta zbiórka

W dniu 20.02.2020 roku w sali JRG Mosina odbyła się uroczysta zbiórka na której, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu mł. bryg. mgr inż. Rafał Kociemba w imieniu Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu wręczył listy gratulacyjne i udzielił pochwały funkcjonariuszom z JRG 9 oraz druhom z OSP Mosina.

Sesja Rady Miasta Poznania

W dniu 25 lutego 2020 r. w Urzędzie Miasta Poznania odbyła się sesja rady miasta poświęcona sprawom bezpieczeństwa.
Podczas spotkania z radnymi, Komendanci Policji, Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej przedstawili sprawozdania z rocznej działalności.

Prezentacja KM PSP w Poznaniu obejmowała:
1. Roczne sprawozdanie Komendanta Miejskiego PSP ze swojej działalności.
2. Informacja o stanie bezpieczeństwa i ratownictwa miasta Poznania w 2019 r.
3. Ocena stanu ochrony przeciwpożarowej i innych nadzwyczajnych zagrożeń życia i zdrowia ludzi oraz środowiska.

Przeniesienie Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu w miejsce zastępcze

W dniu 24 lutego 2020 r. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przeprowadziła praktyczne sprawdzenie procedur oraz wynikających z nich algorytmów, mających zapewnić ciągłość pracy Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu. Zgodnie z procedurą zatwierdzoną przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego, zastępczym miejscem dla SKKM Poznań jest budynek Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, przy ul. Masztalarskiej 3.

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego

19 lutego 2020 roku, zgodnie z realizacją miesięcznego planu doskonalenia zawodowego, na terenie JRG 2 odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego – samoratowanie oraz budowa stanowisk. Pierwszym elementem zajęć było omówienie zasad BHP podczas wykonywania prac na wysokości i przypomnienie węzłów używanych w ratownictwie wysokościowym. Głównym założeniem było zbudowanie stanowiska oraz zastosowanie przyrządów umożliwiających samoratowanie.

Włączenie OSP Białężyn do KSRG

15 lutego 2020 roku odbyła się oficjalna uroczystość związana z włączeniem OSP Białężyn do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Po długoletnich staraniach i spełnieniu restrykcyjnych wymagań Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu bryg. Jacek Michalak wręczył na ręce prezesa OSP Białężyn druha Tomasza Pawlaka decyzję o włączeniu jednostki do KSRG.

Zgrupowanie zimowe SGRWN

W dniach 10-12.02.2020 odbyło się zimowe zgrupowanie Specjalistycznych Grup Wodno – Nurkowych Województwa Wielkopolskiego. Tradycyjnie organizatorem powyższych ćwiczeń była KM PSP w Poznaniu, wspólnie z KW PSP w Poznaniu. W ćwiczeniach udział brali strażacy należący SGRWN z Kościana, Piły, Konina oraz Poznania, a za zabezpieczenie medyczne odpowiedzialni byli koledzy z Pleszewa. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań z zakresu ratownictwa wodnego w porze zimowej.

Narada roczna poznańskich strażaków za 2019 r.

14 lutego 2020 r. na terenie JRG nr 7 w Poznaniu odbyła się narada roczna podsumowująca działalność Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu za 2019 r. Naradę otworzył Komendant Miejski – bryg. Jacek Michalak wraz z zastępcą mł.bryg. Rafałem Kociembą.
W naradzie udział wzięli kierownicy komórek organizacyjnych, którzy zreferowali działalność Komendy Miejskiej na jej poszczególnych płaszczyznach. Ponadto dokonano szczegółowego rozliczenia zadań postawionych przed poznańską komendą w 2019 roku.

Przeniesienie służbowe

W dniu 31 stycznia b.r. w trakcie zmiany służby pożegnaliśmy naszego kolegę st. ogn. Ireneusza Łomako.
Irek służył na zmianie pierwszej, gdzie dał się poznać jako wspaniały kolega i doświadczony ratownik. Swoim poczuciem humoru wprowadzał wesoły nastrój nawet w sytuacjach napięcia i stresu wynikającego z przebiegu służby. Zdobytym w trakcie wielu lat służby doświadczeniem bardzo chętnie dzielił się z kolegami nie tylko ze swojej zmiany. Ulubionym konikiem Ireneusza były działania ratownicze z uwolnieniem gazów LPG.

Szkolenie SZPOT Swarzędz

W dniu 4 lutego 2020 roku dla strażaków z JRG – 1, JRG -3, OSP Kobylnica, OSP Kostrzyn, OSP Swarzędz, autoryzowany dealer oraz serwis marki Hyundai, Firma Szpot w Swarzędzu zorganizowała szkolenie dotyczące budowy silników elektrycznych i hybrydowych samochodów marki Hyundai.