Festyn dla rodzin strażaków w JRG nr 5. 24 maja 2015 r.

Jak co roku zapraszamy na Festyn Rodzinny dla naszych Rodzin z okazji Dnia Strażaka i Dnia Dziecka.
Odbędą się również zawody sportowe dla strażaków, w tym doroczne Zawody Wysokościowe SGRW POZNAŃ. W tegorocznej edycji zawodów oprócz zawodników z Poznania swój udział POTWIERDZILI już koledzy z Kalisza, Piły i Radzionkowa. Przy odrobinie szczęścia przyjadą też nasi przyjaciele z Hanoweru! Cieszymy się! :)
W załączniku do pobrania plakat informacyjny z ramowym planem imprezy.
Będzie to już ósma edycja Festynu.

TARGI INTERSCHUTZ 13-15.06.2015r.

Zapraszamy do zwiedzenia wspólnego stoiska wielkopolskich i hanowerskich strażaków. Stoisko to będzie znajdowało się w pawilonie numer 25.

Jedną z atrakcji targów INTERSCHUTZ będą mistrzostwa Niemiec w ratownictwie wysokościowym. Do udziału w tych mistrzostwach została zaproszona reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. Mistrzostwa te odbędą się 13 czerwca 2015.

Zapoznanie z obiektem

W dniu 19 marca 2015 przeprowadzono zapoznanie z obiektem oddziału produkcyjnego firmy ’’Sokołów’’ S.A. w Robakowie na ul. Poznańskiej 14. W tym dniu także przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno-bojowe, w których brały udział następujące siły i środki z JRG Nr 6: SRRchem, GBA-Rt 2,5/16 oraz SLRr. Kierownikiem ćwiczeń był zastępca dowódcy JRG Nr 6 asp. sztab. Konrad Grygiel, za pozorację ćwiczeń odpowiedzialny był dowódca JRG Nr 6 bryg. Arkadiusz Surdyk. Założenie do ćwiczeń: nastąpił wyciek niebezpiecznej substancji – amoniak na terenie zakładów mięsnych ’’Sokołów’’ S.A..

Dzień przedsiębiorczości w JRG-2

W dniu 25.03.2015r. odbyło się kolejne spotkanie z uczniami gimnazjum z Poznania którzy odbywali kolejny cykl spotkań 12 dzień przedsiębiorczości chcąc w przyszłości podjąć pracę w służbach mundurowych przede wszystkim w straży pożarnej. Został im szeroko przedstawiony temat przyjęcia do szkół pożarniczych oraz do pracy w straży pożarnej. Po części teoretycznej przeszliśmy do części praktycznej czyli przedstawienia naszego sprzętu oraz jak go używać oraz jak prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze zgodnie z przepisami bhp.

Rozpoznanie operacyjne obiektu River Park

W dniu 25 marca strażacy JRG-1 przeprowadzili rozpoznanie operacyjne obiektu zespołu budynków mieszkalnych River Park przy ulicy Droga Dębińska. Rozpoznanie przeprowadzono w trzech budynkach mieszkalnych oraz dwóch garażach podziemnych o łącznej pojemności 200 miejsc postojowych.
Podczas zapoznania szczególną uwagę zwrócono na:
- zaznajomienie i praktyczne sprawdzenie instalacji i systemów mającymi wpływ na bezpieczeństwo pożarowe budynku;
- rozpoznanie i sprawdzenie dróg dojazdowych i dróg pożarowych;
- rozpoznanie i sprawdzenie dróg ewakuacyjnych;

JRG-7 Działania wysokościowe.

24 marca 2015 roku na zajęcia szkoleniowe do JRG-7 przybyli dwaj ratownicy wysokościowi z poznańskiej Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego (SGRW) Poznań – asp. Rapacki Mateusz oraz st. sekc. Arkadiusz Tobiasz, którzy przeprowadzili zajęcia o charakterze warsztatowym na temat: „Ratownictwo wysokościowe na poziomie podstawowym”.

Szkolenie studentów UM w JRG-2

W dniu 24 marca 2015 roku w sali szkoleniowej JRG-2 zastępca dowódcy JRG-4 mł. kpt. Krzysztof Karolewski przeprowadził kolejne zajęcia szkoleniowe dla strażaków z JRG-2 oraz studentów Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zakres tematyczny szkolenia obejmował ratownictwo medyczne podczas działań poszukiwawczo-ratowniczych.

JRG 7 – zabezpieczenie meczu piłkarskiego LECH - LEGIA

W dniu 22 marca 2015 roku na obiekcie INEA Stadion w Poznaniu odbył się mecz podwyższonego ryzyka pomiędzy drużynami Lecha Poznań i Legii Warszawa. W tym dniu na stadionie zasiadła rekordowa, jak na mecze ekstraklasy, liczba kibiców - 39 083 osoby, w tym 1946 kibiców drużyny przyjezdnej.
Powyższa impreza masowa zabezpieczana była przez znaczne siły policji, ratownictwa medycznego, ochrony obiektu, a także ponadstandardowe siły i środki Państwowej Straży Pożarnej.

Umowa Partnerska

W dniu 23 marca 2015 r. o godzinie 11.00 w Zespole Szkół w Bolechowie przy ul. Obornickiej 1 odbyło się uroczyste podpisanie Umowy Partnerskiej o współpracy i patronacie nad klasami o profilu pożarniczym , pomiędzy Dyrektorem Zespołu Szkół im. Dezyderego Chłapowskiego mgr Beatą Strama, a Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu
st.bryg.dr inż. Witoldem Rewersem,
w obecności Starosty Poznańskiego Pana Jana Grabkowskiego.

Zdjęcia i opracowanie:
kpt. Jarosław Błachowiak

JRG 2 na Festynie Edukacyjnym.

W dniu dzisiejszym, zastęp z JRG 2 wziął udział w Szkolnym Festynie zorganizowanym przez Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca '56 przy ul. Sniadeckich, w ramach Targów Edukacyjnych. Festyn przeznaczony był dla młodzieży oraz lokalnej społeczności. Była to doskonała okazja do zaprezentowania działalności PSP i przybliżenia wszystkich uczestnikom festynu, charakterystyki naszej służby.

Szkolenie studentów UM w JRG-2

W dniu 17 marca 2015 roku w sali szkoleniowej JRG-2 zastępca dowódcy JRG-4 mł. kpt. Krzysztof Karolewski przeprowadził kolejne zajęcia szkoleniowe dla strażaków z JRG-2 oraz studentów Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zakres tematyczny szkolenia obejmował sprzęt ratowniczy wykorzystywany przez poznańską Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą.. Ponadto mł.ogn.

Zgrupowanie przewodników psów

W dniach 11-15 marca 2015 odbyło się zgrupowanie przewodników psów ratowniczych SGPR Poznań i Nowy Sącz na poligonie SA PSP w Nowym Sączu. Warunki pogodowe nie były sprzyjające ,ale to nie przeszkodziło w przeprowadzeniu owocnych ćwiczeń dla zespołów ratowniczych przewodnik –pies.
Jesteśmy pełni optymizmu że te wspólne ćwiczenia będą powtarzane cyklicznie.
Info również na stronie SA PSP w Krakowie http://www.sapsp.pl/index.php/542-zgrupowanie-przewodnikow-psow-ratownic...