Aktualności

Wizyta studyjna przedstawicieli Miasta Poznania oraz Policji i Straży Pożarnej w mieście partnerskim Assen

Assen (Holandia) - Wizyta studyjna przedstawicieli Miasta Poznania oraz Policji i Straży Pożarnej w mieście partnerskim Assen związana z organizacją imprez masowych oraz działania patroli rowerowych (21-23 września 2016).

JRG 5 - nagroda dla strażaka

Chwalimy się!
Miło nam donieść, że w dniu wczorajszym mł. kpt. Bartosz Suski z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrał nagrodę za poświęcenie, profesjonalizm i ofiarność. Nasz człowiek będąc w prywatnej podróży w okolicach Piły natrafił na wypadek samochodowy. Udzielał pomocy mężczyźnie, który miał bardzo poważną ranę nogi (rozcięte do kości udo i podudzie z podejrzeniem uszkodzenia tętnicy udowej) pomijając inne obrażenia. Dzięki działaniom m.in. Bartka udało się uratować życie poszkodowanemu.
Pękamy z dumy :)

Ewakuacja Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego

Dnia 25.10.2016 r. zastępy: GBA Rt 2,5/16, GCBA 5/32 oraz SCD-30 z JRG-1 w Poznaniu brały udział w ćwiczeniach w zakresie praktycznego sprawdzenia ewakuacji Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego przy ul. Solnej 19-23 w Poznaniu.
Do SKKM w Poznaniu o godz. 9:40 wpłynęło zgłoszenie, że w budynku na 3 piętrze wybuchł pożar, a w jednym z pomieszczeń uwięzieni są pracownicy WSzW.

Święto pieczonej pyry

W dniu 22 października 2016 roku na terenie starej cegielni w Iwnie zorganizowany został festyn pod nazwą Święto pieczonej pyry. Jedną z atrakcji tego przedsięwzięcia były manewry strażackie, w których uczestniczyły jednostki z OSP Kostrzyn, OSP Brzeźno, OSP Gułtowy oraz JRG- 3 z KM PSP w Poznaniu.

JRG-4 wyzwanie Reebok CrossFit Poznań

Dnia 21.10.16r. strażacy zm. I z JRG 4 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wyzwaniu treningowym Reebok CrossFit Poznań, oczywiście podjęli rękawice i udali się na trening.
Optymalny trening trwa ok. godziny – w to wchodzi rozgrzewka, ok. 20 minut intensywnego ćwiczenia i rozciąganie się. Nie było łatwo, krzyk, pot, prawie łez, ale daliśmy radę.
Satysfakcja po treningu jest ogromna, zmęczeni, lecz uśmiechnięci zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i wróciliśmy do bazy. Było warto. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i liczymy na kolejne spotkania.

JRG 2 - ćwiczenia praktyczne

W Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 KM PSP w Poznaniu tematem przewodnim w miesiącu październiku w ramach doskonalenia zawodowego jest ratownictwo podczas wypadków komunikacyjnych. W dniu 19 października 2016 r. rozpoczęto cykl ćwiczeń praktycznych
z wykorzystaniem dostępnych wraków samochodów osobowych.

Zajęcia prewencyjne dla Wesołych Skrzatów.

W dniu 17 października 2016 roku Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Nr 3 odwiedziły dzieci z Przedszkola Wesołe Skrzaty z Pobiedzisk. Wizyta ta wywołała wiele zainteresowania w oczach dzieci, co było widać po ich twarzach, które chętnie chłonęły wszystkie informacje.
Wizyta przedszkolaków jest inicjatywą mającą na celu uwrażliwienie dzieciaków na potrzebę zachowania bezpieczeństwa w domu, na ulicy, podczas wycieczek i spacerów.

JRG 7 - wizyta pierwszoklasistów

W dniu 20 października br., Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 7 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach.

Podczas wycieczki pierwszoklasiści mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca strażaka. Zaprezentowano samochody bojowe, a także sprzęt ratowniczo - gaśniczy znajdujący się na ich wyposażeniu. Każde z dzieci mogło przez chwilę poczuć się jak strażak przymierzając ubranie specjalne i zasiadając w jednym z pojazdów.

Sezon grzewczy rozpoczęty – przypominamy, ostrzegamy, radzimy…

W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego oraz faktem, że coraz więcej osób przepala ogień w piecach - wzrasta zagrożenie pożarowe budynków oraz możliwość zatrucia tlenkiem węgla (czadem). Jest to okres charakterystyczny dla zwiększonej ilości wyjazdów spowodowanych tymi właśnie zdarzeniami. W trosce o bezpieczeństwo, życie oraz zdrowie mieszkańców Poznania przypominamy, ostrzegamy oraz radzimy.

JRG-8 TRENAŻER PROPAN-BUTAN

W dniach 17-18. października br. na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 w Bolechowie odbyło się szkolenie z zakresu obsługi trenażera symulującego zdarzenia związane z emisją propan-butanu.
W czasie prezentacji kpt. Dariusz Olcen z KM PSP w Elblągu omówił charakterystykę gazu propan-butan, jego właściwości i parametry. Strażacy zapoznani zostali również z obsługą trenażera oraz środkami bezpieczeństwa podczas pozoracji.

"Power Team: Głębia Marzeń"

Power Team: Głębia Marzeń- to hasło projektu, którego byłem pomysłodawcą i realizatorem- Łukasz Szwarczyński zm.I. Celem akcji był zjazd 43 letniego Przemka Kowalika, który od kilkunastu lat porusza się na wózku inwalidzkim, do głębokiej na ponad 75m. Jaskini Studnisko w Górach Sokolich. Do realizacji tego projektu zaprosiłem kolegów ze zmiany I Dudziaka Damiana i Andrzeja Kęsę , oraz druhów z OSP Olsztyn. W sumie w całym projekcie brało udział 20 osób. Cała akcja zakończyła się pełnym sukcesem.
Poniżej linki, do ważniejszych artykułów i relacji telewizyjnych z projektu:

Strony