JRG Nr 7 zaprasza na wydarzenie pn. "Bezpieczne Wakacje"

Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że w dniu 9 czerwca 2018 roku w godz. 13.00 – 17.00 na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 7 przy ul. Bobrzańskiej 6 w Poznaniu odbędzie się impreza plenerowa pod nazwą “Bezpieczne Wakacje”.
Do wspólnej zabawy zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta zainteresowanych służbami mundurowymi oraz tematyką szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Planujemy zorganizować niezapomniany dzień z mnóstwem atrakcji.

Dni bezpieczeństwa w szkole

W dniu 22.05.2018 r. zastęp z JRG - 3 został zaproszony na „Dni bezpieczeństwa” zorganizowane przez klasy trzecie w Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego
w Kostrzynie. Rolą strażaków, była ocena wiedzy dzieci, nabytej przez roczne doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Potwierdzeniem tych zdolności były zaprezentowane scenki medycznej, które imitowały zdarzenia mogące się wydarzyć w życiu codziennym:
upadek z wysokości, przewrócenie się na rowerze, zasłabnięcie osoby starszej itd.

JRG – 7 Festyn w szkole

Dnia 19.05.18r. zastęp GCBA uczestniczył w festynie w szkole podstawowej nr 3. Przez dwie godziny strażacy opowiadali o swojej pracy zaciekawionym rodzicom. Rodzicie podziwiali jak szerokim zakresem wiedzy musi odznaczać się strażak aby poradzić sobie w sytuacjach, jakie stawia system ratowiczo-gaśniczy. Dzieci natomiast korzystały z sprawionej kurtyny wodnej. Wielu młodych osiłków próbowało swoich sił z rozpieraczem ramieniowym. Ogrom sprzętu zgromadzony w ciężkim samochodzie ratowniczo – gaśniczym imponował zwiedzającym.

JRG 3 - Ćwiczenia na obiekcie.

W dniach od 14 do 16 maja br. zmiany służbowe JRG Nr 3 uczestniczyły przy założeniach organizacyjnych połączonych z próbną ewakuacją pracowników oraz osób przebywających w budynku ITOPK w Poznaniu przy
ul. Energetycznej. ITOPK to Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych przystosowana
do przekształcania zmieszanych odpadów komunalnych, innych niż niebezpieczne. Spalanie odpadów w wysokiej temperaturze zapobiega emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Gazy powstałe w procesie spalania

Szpital Ortopedyczny – zajęcia edukacyjne

W dniu 12.05.2018r. strażacy z JRG-1 wzięli udział w zajęciach edukacyjnych podczas plenerowej imprezy na terenie Szpitala Ortopedyczno- Rehabilitacyjnego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Był to rodzinny piknik pod hasłem „Krok w Przyszłość… Szpital Dęgi Dzieciom z wadami kończyn” zorganizowany głównie dla młodych pacjentów ww. szpitala, które zostały poddane leczeniu zabiegiem tzw. metodą Paleya.

JRG 5 - Ćwiczenia z JRG nr 4, JRG nr 8 i OSP gmin Rokietnica i Suchy Las.

W sobotę, 12 maja, odbyła się kolejna edycja ćwiczeń zgrywających dla strażaków JRG nr 5 oraz druhów z jednostek OSP gmin Rokietnica i Suchy Las. Dodatkowo w manewrach wzięły udział zastępy z JRG nr 4 oraz JRG nr 8. Założenie polegało na dostarczeniu wody na odległość 1200 metrów od punktów czerpania wody opartych na sieci hydrantowej oraz naturalnym cieku wodnym. Ćwiczenia udało się przeprowadzić w dwóch wariantach „ciśnienia wody na magistrali wodnej”. Wszystkie zmiany służbowe przećwiczyły zbliżone do siebie założenia i mamy teraz materiał porównawczy do wyciągnięcia wniosków.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

Od dźwięków Swarzędzkiej Orkiestry Dętej pod batutą Łukasza Gowarzewskiego, które rozbrzmiewały na Swarzędzkim Rynku, 13 maja 2018 roku odbyły się uroczyste Powiatowe Obchody Dnia Strażaka połączone jednocześnie z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 380-lecia nadania praw miejskich Swarzędzowi.

Wręczenie decyzji w sprawie zmiany uposażenia

7 maja br. w sali szkoleniowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 7 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, w obecności kadry dowódczej Komendy, mł. bryg. Jacek Michalak - Komendant Miejski PSP w Poznaniu wraz z zastępcą mł. bryg. Jarosławem Zamelczykiem wręczył przedstawicielom strażaków podziału bojowego oraz Wydziałów decyzje w sprawie zmiany uposażenia. W sumie z okazji Dnia Strażaka wyróżniono 93 funkcjonariuszy.