Pożegnanie kpt. Pawła Makowskiego ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej

W dniu 31 sierpnia 2015 roku odbyło się uroczyste pożegnanie ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej - kpt. Pawła Makowskiego – Zastępcy Naczelnika Wydziału Technicznego.
W uroczystym pożegnaniu wziął udział Komendant Miejski st.bryg. Witold Rewers, Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP mł. bryg. Wojciech Mazur, mł.bryg. Mirosław Hoffman, kadra kierownicza KM, funkcjonariusze i pracownicy cywilni.
W imieniu wszystkich pracowników oraz swoim własnym Komendant Miejski st.bryg. Witold Rewers złożył serdeczne słowa podziękowania za wieloletnią służbę i współpracę.

JRG 7 - PIKNIK COUNTRY na os. Rzeczypospolitej

W sobotę, dnia 29 sierpnia na osiedlu Rzeczypospolitej odbyła się impreza plenerowa w ramach cyklicznych spotkań z muzyką country. Piknik rodzinny zgromadził szeroką rzeszę mieszkańców pobliskich osiedli zapewniając wiele atrakcji dla najmłodszych. Korzystając z zaproszenia organizatorów udział w imprezie wzięli również strażacy z pobliskiej Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7, którzy zaprezentowali wóz bojowy oraz poprowadzili stoisko edukacyjno -informacyjne.

Szkolenie OSP na terenie JRG 9

W dniu 28.08.2015 na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśnieczej nr 9 zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, rozwijania linii gaśniczej oraz szybkiej ewakuacji z miejsca zagrożenia. Powyższe szkolenie miało na celu doskonalenie umiejętności i przygotowania do egzaminów przyszłych adeptów jednostek OSP.
W zajęciach brali udział przyszli druhowie OSP Puszczykowo oraz Pecna.

Opracowała zm:I

Poznański strażak zakończył misję szkoleniową w Afryce

asp. Konrad Szymkiewicz z JRG-4 na przełomie lipca i sierpnia realizował misję szkoleniową w Kenii z ramienia Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polska Pomoc”. Odbiorcami szkoleń byli strażacy pełniący służbę w Kiambu county, a same szkolenia były realizowane na terenie strażnicy w miejscowości Thika, położonej ok. 50 km od stolicy Kenii, Nairobi. W szkoleniu wzięło udział ponad 40 "fireladies i firemen".

Ćwiczenia JRG 3 z SGRT

W dniach od 25 do 27 sierpnia br. zmiany służbowe z JRG-3 wraz z SGRT z JRG-7 wzięły udział w ćwiczeniach doskonalących z zakresu ratownictwa drogowego. Zajęcia odbywały się na Poligonie Pożarniczym Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, dotyczyły stabilizacji i podnoszenia samochodów ciężarowych. Uczestniczący przypomnieli sobie zasady wykorzystania podpór hydraulicznych typu PowerShore, budowania podpór drewnianych, wykorzystania lewarów czy Hydraulicznego Dźwigu Samochodowego zainstalowanego na ciężkim samochodzie ratownictwa drogowego.

JRG 7 - wspólne ćwiczenia z JRG 3

W dniu wczorajszym zakończył się 3-dniowy cykl ćwiczeń Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 oraz 3. Dzięki uprzejmości Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, strażacy z wspomnianych jednostek mogli doskonalić swoje umiejętności w ramach współpracy z Specjalistyczną Grupą Ratownictwa Technicznego.

Wręczenie nagród absolwentom uczelni wyższych-27.08.2015r.

27 sierpnia 2015r. Komendant Miejski st.bryg.dr inż. Witold Rewers w obecności kierowników komórek organizacyjnych wręczył decyzje oraz listy gratulacyjne funkcjonariuszom Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu, którzy podjęli trud podnoszenia kwalifikacji zawodowych:
Gratulacje oraz nagrody odebrali:
- mł.bryg. Mirosław Hoffman (Zastępca Komendanta) – absolwent SGSP – studia podyplomowe
- Agata Wiktorowska-Karpińska (PRP) absolwent UAM – studia podyplomowe w zakresie Prawa Pracy

XXI Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w biegu na 10 km

Wydział Operacyjno - Szkoleniowy Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu informuje, że w dniu 4 października 2015 r. w Rakoniewicach odbędą się XXI Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w biegu na 10 km.
Regulamin imprezy w załączeniu.
Zgłoszenia należy przesyłać najpóźniej do 31 sierpnia 2015 r. zgodnie z pkt. VIII w/w regulaminu.

Szkolenie z zakresu LPG

W dniu 24.08.2015 zgodnie z planem doskonalenia zawodowego przeprowadzono szkolenie z zagrożeń powodowanych przez gaz płynny LPG. W czasie prowadzenia działań ratowniczych bardzo ważna jest znajomość zachowania się instalacji gazowej oraz jej elementów w warunkach ekstremalnych, dlatego aby lepiej zapoznać się z jednym z najpopularniejszych gazów płynnych zajęcia odbyły się w firmie AUTOGAZ przy ulicy Przeskok w Poznaniu. Prowadzone były przez nestora polskiego rynku autogazu pana Zbigniewa Domańskiego. Podczas szkolenia poruszono następujące kwestie:

JRG 7 - rozpoznanie operacyjne i ćwiczenia praktyczne

W dniu 24 sierpnia 2015 roku zgodnie z poleceniem Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu dokonano sprawdzenia stanu zaopatrzenia wodnego na obszarach leśnych w sektorze chronionym Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7. Zastępy PSP udały się m. in. nad Staw Browarny oraz Jezioro Maltańskie, dokonano też sprawdzenia losowo wybranych hydrantów zlokalizowanych w pobliżu terenów zalesionych.
Przy tej okazji zgodnie z miesięcznym planem doskonalenia zawodowego przeprowadzono również ćwiczenia praktyczne sił i środków JRG Nr 7 w zakresie podawania wody na duże odległości.