Aktualności

Protokół z I etapu naboru do służby na stanowisko - stażysty, docelowo starszego ratownika w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu

Komisja rekrutacyjna w załączeniu publikuje wyniki z I etapu naboru do służby na stanowisko - stażysty,(weryfikacja dokumentów) docelowo starszego ratownika w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu

Protokół z I etapu do służby na stanowisko - stażysty, docelowo starszego ratownika-kierowcy w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu

Protokół z I etapu naboru do służby na stanowisko - stażysty, docelowo starszego specjalisty w Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym

Komisja rekrutacyjna w załączeniu publikuje wyniki I etapu naboru do służby (weryfikacja dokumentów) na stanowisko - stażysty, docelowo starszego specjalisty w Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym

ZAPROSZENIE NA TARGI EDUKACYJNE 6-8.03.2020

W dniach 6-8 marca 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Targi Edukacyjne. Przestrzeń pawilonów wypełni się ekspozycjami najróżniejszych szkół i placówek edukacyjnych.

Na targach pojawi się także stoisko Państwowej Straży Pożarnej.
Planujesz zostać strażakiem…przyjdź i zobacz nasza ofertę.
Będziemy czekali w pawilonie 8a.

OGŁOSZENIE o naborze do służby na stanowisko - stażysty, docelowo starszego specjalisty w Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym

Komendant Miejski PSP w Poznaniu ogłasza nabór do służby przygotowawczej w zawodzie strażak Państwowej Straży Pożarnej.

Rodzaj stanowiska - stażysta
Docelowo - starszy specjalista (stanowisko niezwiązane z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych)

Poniżej dokumenty do pobrania.

OGŁOSZENIE o naborze do służby na stanowisko - stażysty, docelowo starszego ratownika-kierowcy w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu

Rodzaj stanowiska - stażysta
Docelowo - starszy ratownik kierowca (stanowisko związane z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych)

Poniżej dokumenty do pobrania.

OGŁOSZENIE o naborze do służby na stanowisko - stażysty, docelowo starszego ratownika w Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu

Rodzaj stanowiska - stażysta
Docelowo - starszy ratownik (stanowisko związane z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych)

JRG-1 Ćwiczenia doskonalące

W ostatnim czasie funkcjonariusze systemu zmianowego JRG-1 w ramach doskonalenia zawodowego utrwalali wiedzę i umiejętności z zakresu sprawiania oraz wykorzystania drabin przenośnych jak również skokochronu w działaniach ratowniczych. Trenowano także sterowanie z kosza drabiny mechanicznej SCD-41 Iveco Magirus oraz możliwości pracy drabiny z odpiętym koszem w podparciu. Odpięcie kosza powoduje zwiększenie zasięgu pola pracy i możliwości dotarcia do poszkodowanych znajdujących się na wyższych kondygnacjach budynku. W trybie pracy drabiną jako pomostem wierzchołek drabiny jest podparty.

JRG 5 - nowy eksponat w Sali Tradycji.

Na początku października 1980 roku w Poznaniu odbyły się V Krajowe Zawody Sportowo Pożarnicze POZNAŃ'80. Stare to już dzieje. Mamy kilka pamiątek z tego okresu, ale dzisiaj dotarł do nas prawdziwy rarytas. Mieliśmy już w swojej kolekcji oryginalny plakat, kufel ceramiczny i pamiątkowy wazon. Pięknie zapakowany, w paczuszce dotarł do nas wspaniały, kryształowy kufel z okolicznościowym deklem. I to nie jest Prima Aprilis. Cieszymy się bo bardzo mało takich pamiątek :) Dla tych co nas jeszcze nie odwiedzili lub odwiedzili, ale chcą sobie przypomnieć kilka fotek pamiątek z tych zawodów.

Akcja STOP CORONAVIRUS - ozonowanie pojazdów PSP

W dniu 28. marca dzięki uprzejmości firmy Auto Karcher Michał Jarzębowski z Mściszewa, kabiny wozów bojowych JRG-8 zostały poddane dezynfekcji i ozonowaniu. Usługa została wykonana w ramach akcji: STOP CORONAVIRUS.

- W trudnym czasie epidemii koronawirusa chciałbym pomóc służbom mundurowym, które codziennie stawiają czoła zagrożeniu. W związku z tym po konsultacji ze strażakami zdecydowałem się wykonać nieodpłatną dezynfekcję poprzez ozonowanie wozów bojowych oraz karetki pogotowia stacjonującej w Bolechowie – relacjonuje właściciel firmy.

Odszedł na wieczną służbę.

Z przykrością zawiadamiamy, że po długiej chorobie 26.03.2020r zmarł asp. w st. spocz. Ryszard Łakomy.

Służbę pożarniczą rozpoczął w Zakładowej Straży Pożarnej Poznań - Franowo. W połowie lat 90-tych kontynuował służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu będąc na stanowisku dyspozytora Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 w Bolechowie. Służbę swoją zakończył 30.04.2004r. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w dniu 28.03.2020r. w Luboniu. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi.

Cześć Jego pamięci!!!