Ogłoszenie o naborze wewnętrznym

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu poszukuje, spośród osób zatrudnionych w Komendzie Miejskiej, kandydata na stanowisko: młodszego specjalisty w Wydziale Kontrolno-Rozpoznawczym (stanowisko oficerskie).

Liczba lub wymiar etatu: 1

Miejsce wykonywania pracy: Poznań ul. Bobrzańska 6a

System służby: codzienny system pełnienia służby

Forma naboru: wewnętrzny

Kolejne sukcesy sportowe strażaków z JRG-2 Poznań

W dniu 18 czerwca 2016 roku strażak Dawid Linowiecki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Poznaniu brał udział w XIII Radziejowskim Biegu Południowym. Miło Nam ogłosić,że na trasie liczącej 10 kilometrów (2 pętle po 5 kilometrów każda) z wynikiem 36 minut i 2 sekund w kategorii OPEN zajął on w ostatecznej klasyfikacji 2 miejsce.Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w "barwach" JRG-2.

Materiał zdjęciowy:

Rozpoznanie operacyjne dojazdu na dolny taras rzeki Warty

W dniu 24.06.2016 r. zastępy z JRG-1 przeprowadziły rozpoznanie operacyjne wyremontowanego dojazdu na dolny taras rzeki Warty położonego przy moście św. Rocha. Dzięki modernizacji, Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej bez problemów mogą dojechać do samego brzegu rzeki Warty usytuowany od strony ul. Ewangelickiej.

Msza Święta w intencji ś+p asp, Michała Tomiaka

W czerwcu bieżącego roku mija kolejna – już 5. rocznica, odkąd w szeregach PSP nie ma ś+p asp. Michała Tomiaka.
W związku z powyższym informujemy, że 27 czerwca o godz. 18:30 w Kościele p.w. Chrystusa Króla przy ul. Ostatniej 14 w Poznaniu, odbędzie się Msza Święta w intencji naszego strażackiego brata ś+p asp. Michała Tomiaka.

JRG-1 SEZON LETNI ROZPOCZĘTY

Dnia 22.06.2016 r. nurkowie ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego funkcjonującej na Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Poznaniu wraz z innymi służbami oraz funkcjonariuszami systemu zmianowego z JRG-3 i JRG-6 nad jeziorem maltańskim oficjalnie otworzyli sezon letni w województwie wielkopolskim. Jednoczesna obecność różnych służb odpowiedzialnych za propagowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa pozwoliła na organizację przedsięwzięcia na bardzo wysokim poziomie.

Ćwiczenia SGRChem-Eko

21 czerwca 2016 roku zgodnie z miesięcznym planem doskonalenia zawodowego przeprowadzono zajęcia szkoleniowe pt. „Działania ratownicze podczas zdarzeń z substancjami niebezpiecznymi na cekach wodnych"”. Podczas zajęć urzyto min. separatora- OLSEP AWAS-H-200 B będącego na wyposażeniu JRG, który wykorzystywany jest podczas akcji ratowniczych związanych z likwidacją substancji ropopochodnych na akwenach. Omówiono zasadę działania, wyposażenie oraz przedstawiono charakterystykę techniczną separatora olejowego.

„GRANFONDO STELVIO SANTINI” czyli rowerem na dachu Alp :)

W wyścigu kolarskim „Granfondo Stelvio Santini” , który odbył się 5 czerwca 2016, Komendę Miejska PSP w Poznaniu reprezentował
st. asp. Piotr Kustoń z JRG-1

Trasa tego jednodniowego wyścigu liczyła 151 kilometrów, a na uczestników czekały bardzo wymagające podjazdy oraz zjazdy, a suma przewyższeń sięgnęła 4170 m !

Krysman Mistrzem Polski PSP w Kolarstwie Szosowym

W niedzielę 19 czerwca w Trzebnicy kolarze rywalizowali w wyścigu szosowym „Korona Kocich Gór-Skotniki 2016”, w którym rozegrane zostały otwarte Mistrzostwa Polski PSP w Kolarstwie Szosowym.
Zawodnicy ścigali się na bardzo wymagającej, pagórkowatej trasie na dystansie liczącym blisko 50km., a finisz całego wyścigu rozegrany został pod słynne wzniesienie „prababkę” której nachylenie sięgało 16%.

Ćwiczebny alarm pożarowy

W dniu 20.06.2016r. strażacy z JRG-9 uczestniczyli w zabezpieczeniu i przeprowadzeniu ćwiczebnego alarmu pożarowego, połączonego z ewakuacją w kompleksie wojskowym (KW) 7096 Centrum Radiowego Rogalin. Ćwiczenia polegały na ewakuacji osoby poszkodowanej z pomieszczenia w którym znajdował się agregat prądotwórczy, w którym to doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem, w następstwie jego zapalenia.

VI Warsztaty Medyczne

Celem podniesienia wiedzy i umiejętności strażaków w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, Komenda Miejska PSP w Poznaniu w dniach 08 – 10 czerwca 2016 roku zorganizowała „VI Warsztaty z zakresu ratownictwa medycznego”.

Wysokie miejsce strażaka z JRG-2 w Nocnym Biegu Kopernikańskim

W dniu 11 czerwca 2016 roku strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Poznaniu - st. str. Kamil Sójka wziął udział w toruńskim Nocnym Biegu Kopernikańskim. Bieg odbywał się o nietypowej porze tj. o godzinie 22, gdzie na dystansie 10 km wystartowało około 1500 uczestników. Miło nam poinformować, że po raz kolejny występ st.str. Kamila Sójki zakończył się dużym sukcesem, ponieważ w ogólnej klasyfikacji zajął on bardzo wysokie 11 miejsce, a w swej kategorii wiekowej M18-29 ostatecznie uplasował się na 6 pozycji. Czas, który osiągnął to 36 minut i 25 sekund.