Aktualności

Ogłoszenie o naborze na stanowisko referenta ds kadrowych w Wydziale Kadr, Organizacji i Archiwizacji

Poznań, 16.07.2014
PK.1110.4.2014
OGŁOSZENIE O NABORZE
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu ogłasza nabór w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej do pracy w tut. Komendzie na stanowisko referent ds. kadrowych w Wydziale Kadr, Organizacji i Archiwizacji
w Korpusie Służby Cywilnej.

Ogłoszenie o naborze do pracy na stanowisko inspektora w Wydziale Kwatermistrzowskim w Korpusie Służby Cywilnej

Poznań, 15.07.2014r.
PK.1110.3.2014

OGŁOSZENIE O NABORZE
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu ogłasza nabór do pracy w tut. Komendzie na stanowisko inspektor ds. kwatermistrzowskich w Wydziale Kwatermistrzowskim
w Korpusie Służby Cywilnej.

Wąż w altance.

W godzinach popołudniowych dnia 20.07.2014r strażacy z JRG 4 zostali wezwani do niecodziennego zdarzenia. Działania polegały na wyciągnięciu węża znajdującego się w pomieszczeniu altanki letniskowej.

Odwiedziny Półkolonii Red Box

W dniu 25 lipca b.r. JRG-2 odwiedziły dzieci przebywające na półkolonii zorganizowane przez Red Box Piłkarską Akademię. Dzieci zostały zapoznane z pracą strażaka, zwiedziły pomieszczenia w których strażacy pełnią służbę i zapoznały się ze sprzętem znajdującym się na jednostce.
Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się również alarmowemu wyjazdowi zastępów do akcji, który miał miejsce w czasie trwania ich odwiedzin.

Wspólne ćwiczenia na rzece Warta

W dniach 21-23.07.2014 r. przeprowadzone zostały warsztaty szkoleniowe w zakresie budowania przepraw przez rzekę umożliwiających prowadzenie działań w nurcie przy współdziałaniu grup specjalistycznych: wysokościowej i wodno-nurkowej. Celem ćwiczenie było doskonalenie umiejętności w zakresie wykorzystania prostych układów linowych i budowy stanowisk umożliwiających prowadzenie prac podwodnych i podjęcia osób znajdujących się na terenach zalewowych i powodziowych.

Warsztaty stabilizacji wykopów w Nowym Sączu.

W dniach 5-12 lipca w Nowym Sączu odbyły się warsztaty z zakresu stabilizacji i zabezpieczania wykopów ziemnych w których prowadzi się działania ratownicze. W warsztatach uczestniczyli członkowie SGPR Poznań. Warsztaty te były kolejnym etapem nauki z tego rodzaju zadań. Prowadzili je doświadczeni specjaliści z Anglii, działający w INSARAG.

Wspólne ćwiczenia SGRW oraz SGRWN

Zgodnie z Rozkazem Komendanta Miejskiego PSP w dniach 21-23 lipca odbywają się wspólne warsztaty grup SGRW oraz SGRWN.
W trakcie ćwiczeń doskonalone są umiejętności budowy przeprawy przez rzekę, lokalizacji łodzi ratowniczej w dowolnym miejscu rzeki oraz podejmowania ratownika z wysokości do łodzi.
Ponadto 22-go lipca w warsztatach uczestniczyli ratownicy z SGRWN Kościan.
Opracował: st. kpt. K. Bugajak

Ogłoszenie o wszczęciu postępowania przetargowego - Dostawa mobilnego systemu ewakuacji i magazynowania sprzętu - „hali namiotowej” PT.2370.8.2014

Poniżej dokumenty do pobrania.

Dzień w JRG-6 dla WOŚP

W dniu 18.07.2014r. w ramach wygranej aukcji dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się "Dzień w JRG-6 w Poznaniu". Po uroczystym spotkaniu z Zastępcami Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu mł. bryg. Mirosławem Hoffmanem oraz mł.bryg. Wojciechem Mazurem rozpoczęto wspomniany Dzień w Jednostce.
W trakcie służby odbyły się m.in.:
- prezentacja sprzętu pożarniczego,
- pokaz możliwości sprzętowych m.in. zestawy hydrauliczne, zestawy pneumatyczne, aparaty ochrony dróg oddechowych, itp.
- prezentacja umundurowania specjalnego oraz specjalistycznego,

JRG Nr 7 - ćwiczenia SGRT "Poznań 7"

W dniach 15, 16, 17 lipca 2014 roku na terenie poligonu Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu przeprowadzono kolejne ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Poznań 7”. W trzydniowych ćwiczeniach udział wzięli strażacy z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych Nr 4, 6 i 7.
Tematyka zajęć obejmowała m. in. techniki i sposoby stabilizacji samochodów osobowych podczas wypadków komunikacyjnych oraz techniki i sposoby ewakuacji z samochodów osób poszkodowanych z elementami kwalifikowanej pierwszej pomocy.

II Międzynarodowy Wyścig o Koronę Kocich Gór oraz Mistrzostwa Polski Strażaków

13 lipca w miejscowości Zawonia (woj. Dolnośląskie) odbył się II Międzynarodowy Wyścig o Koronę Kocich Gór oraz Mistrzostwa Polski Strażaków. Zawody odbywały się na dwóch dystansach - 46,8 km oraz 70,2 km. Komendę Miejską PSP w Poznaniu reprezentowali mł. asp. Przemysław Pawlak (dystans 46,8 km) oraz st. str. Bartosz Samol (dystans 46,8 km). Mł. asp. Przemysław Pawlak w klasyfikacji Mistrzostw Polski PSP w kat. OPEN zajął 4 miejsce, natomiast w kat. wiekowej M2 - 1 miejsce. St str. Bartosz Samol w klasyfikacji Mistrzostw Polski PSP w kat. OPEN zajął 6 miejsce, natomiast w kat.

Rozpoznanie operacyjne obiektu.

W dniach 14,15,16 lipiec 2014 r. zastępy GBA-Rt 2,5/16, GBA 2,5/16 oraz SLRw z JRG-1 w Poznaniu brały udział w ćwiczeniach w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia na ul. Szkolna 8/12 w Poznaniu.
Ćwiczenia miały na celu:
- rozpoznanie operacyjne obiektu;
- rozpoznanie i sprawdzenie dróg dojazdowych;
- rozpoznanie i sprawdzenie dróg ewakuacyjnych;
- rozpoznanie i sprawdzenie zaopatrzenia wodnego w pobliżu obiektu.

Poniżej dokumenty do pobrania.

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia
Biuletyn Zamówień Publicznych