Aktualności

Wręczenie Decyzji o włączeniu do KSRG dla OSP miasta Poznania

W dniu 04 marca 2015 roku na terenie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Głuszyna odbyła się uroczystość wręczenia Decyzji
o włączeniu kolejnych jednostek OSP z terenu miasta Poznania
w struktury krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego.
Włączenie dotyczyło OSP Głuszyna oraz OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego.

Wizyta strażaka z Ukrainy

W dniu 5 marca Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 odwiedził strażak z Ukrainy, starszyj lejtnant Maxim Hajduk, kierownik Oddziału dochodzeń popożarowych i instytutu badania odporności ogniowych. W spotkaniu uczestniczył Komendant Miejski st. bryg. Witold Rewers. Powodem pobytu w Poznaniu jest kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy organizowany dla strażaków z Ukrainy w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Podczas wizyty Maxim przedstawił strukturę straży pożarnej na Ukrainie, zapoznał się ze strukturą Państwowej Straży Pożarnej.

Ćwiczenia nocne

W dniu 5 marca na jeziorze Strzeszyńskim odbyły się ćwiczenia JRG-1, celem ich było sprawdzenia przygotowania jednostki do działań na akwenach w porze nocnej.

"Nie dla dymu"

4 marca strażacy z JRG-5 w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Nie dla dymu”, realizowanej przez Fundację ORLEN „Dar Serca” we współpracy z jej fundatorem PKN Orlen i pod patronatem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej przekazali do Rodzinnych Domów Dziecka przy ul. Winiary dwie gaśnice typu ABF.
Opracował: st. kpt. K. Bugajak

„Nie dla dymu”

W dniu 3 marca strażacy z JRG-1 w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Nie dla dymu”, realizowanej przez Fundację ORLEN „dar Serca” we współpracy z jej fundatorem PKN Orlen i pod patronatem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej przekazali do Rodzinnych Domów Dziecka dwie gaśnice typu ABF przeznaczone do gaszenia pożarów. Gaśnice powędrowały do Rodzinnego Domu Dziecka nr 3 przy ul. Podgórnej oraz do Rodzinnego Domu Dziecka nr 5 przy ul. Piaskowej w Poznaniu.

Wizyta Przedszkolaków.

W dniu 3 marca 2015 roku na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 gościliśmy grupę starszaków z Przedszkola Cogito. Podczas spotkania nasi goście zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem, jakim dysponuje nasza jednostka. Mieli okazję poznać specyfikę pracy w podziale bojowym Państwowej Straży Pożarnej a także osobiście przymierzyć mundur i hełm strażacki. Omówiono zagadnienia związane z profilaktyką pożarową, postępowaniem w sytuacji zagrożeń takich jak pożar, ulatniający się gaz czy wypadek drogowy. Zwrócono również uwagę na zagrożenia związane z tlenkiem węgla.

Bezpieczne ferie na lodzie

W dniu 21 lutego 2015 roku załoga Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 wzięła udział w warsztatach poświęconych tematowi „Bezpieczne ferie na lodzie” zorganizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną Biskupice oraz współorganizatorów: firmę KEVISPORT oraz Komendę Miejską PSP Poznań.

Dni Otwartych Strażnic.

W dniu 1 marca 2015 roku na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w ramach akcji „Dni otwartych strażnic” odwiedzili nas mieszkańcy dzielnicy Grunwald, Jeżyc i okolic.
Nasi goście zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem, jakim dysponuje nasza jednostka. Mieli również okazję zapoznać się z specyfiką pracy w podziale bojowym Państwowej Straży Pożarnej. Wszyscy odwiedzający byli bardzo zainteresowani tym jak wygląda codzienna praca strażaka. W dniu dzisiejszym naszą Strażnicę odwiedziło łącznie około 30 osób.

Dni Otwartych Strażnic w JRG-9

W związku z prowadzoną akcją edukacyjną "Dni Otwartych Strażnic" strażaków z jednostki Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej NR-9 w Mosinie odwiedziły dzieci wraz z rodzicami. W trakcie niedzielnego przedpołudnia nie milknął strażacki domofon. Z każdą minutą do strażnicy przybywali kolejni młodzi pasjonaci pożarnictwa, którzy z wielkim zapałem i zaangażowaniem poznawali tajniki ciężkiej strażackiej służby.

JRG 7 - Dni Otwartych Strażnic

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca poznańskie strażnice otwierają swoje drzwi dla wszystkich chętnych. Zgodnie z tą "tradycją" również dziś strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 gościli mieszkańców okolicznych osiedli. Zwiedzający mieli okazję po raz kolejny poznać "od kuchni" pracę strażaków. Oprócz zaprezentowania samochodów i sprzętu znajdującego się na wyposażeniu "Siódemki" strażacy przybliżyli zainteresowanym zasady pierwszej pomocy. Po raz pierwszy na Ratajach mieli okazję zaprezentować się ochotnicy z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego - OSP Poznań.

Dzień otwartej strażnicy na JRG-3

Dnia 1 marca 2015 roku w ramach akcji „Dni otwartych strażnic” mieszkańcy Poznania i okolic odwiedzili naszą jednostkę. Podczas wizyty zaprezentowano pojazdy pożarnicze będące na wyposażeniu JRG-3 oraz sprzęt, który się na nich znajduje.Omówiono również działanie czujki tlenku węgla oraz postępowania podczas pożaru i dużego zadymienia. Na sam koniec przedstawiono postępowanie podczas udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem torby R1 i AED.

Zmiana I

Strony