Biuletyn

JRG-3, Dzień Kobiet w Bogucinie

W dniu 11.03.2017r. w miejscowości Bogucin odbył się festyn z okazji Dnia Kobiet zorganizowanym przez Sołtysa. Na zaproszenie organizatora przybył zastęp GBA z JRG3 w celu przekazania wiadomości i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Słuchaczami były Kobiety obecne na festynie. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony obecnych osób na festynie.

Opracował: mł. asp. Rafał Przybyła

JRG 7 - ćwiczenia na obiekcie IKEA

W dniach 7-9 marca bieżącego roku wszystkie zmiany służbowe Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 brały udział w ćwiczeniach w Punkcie Odbioru Towaru IKEA.
Jest to nowy budynek mieszczący się na terenie Parku Handlowego Franowo w związku z czym zajęcia szkoleniowe rozpoczęły się od rozpoznania operacyjnego obiektu.

JRG 4 - wypadek samochodów osobowych

W dniu 01.03.2017 zastępy z JRG-4 oraz JRG-2 zostały zadysponowane do wypadku w Poznaniu na ul. Złotowskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JOP zastano wypadek dwóch samochodów.
Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu hydraulicznego, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, odłączeniu akumulatora w pojeździe, sorpcji płynów eksploatacyjnych. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która została przetransportowana przez ZRM do szpitala.

JRG 7 - rozpoznanie operacyjne dróg dojazdowych

W dniu 24 lutego br., zastęp SCH-44 z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 udał się na rozpoznanie dróg dojazdowych do budynków wysokich i wysokościowych na os. Piastowskim. Celem rozpoznania było zweryfikowanie drożności ulic i dróg pożarowych. Ponadto sprawdzono również możliwość rozstawienia podnośnika hydraulicznego przy jednym z wieżowców.

JRG4- Ćwiczenia z taktyki działań gaśniczych

W dniu 17.02.2017 wykorzystując obiekty na terenie przyszłej JRG przeprowadzono zajęcia z tematyki ,,pożary wewnętrzne” - ćwiczenia różnych wariantów taktycznych podczas gaszenia pożarów wewnątrz obiektów. Budynki pozwalają na wytworzenie warunków panujących podczas prawdziwych pożarów, dzięki czemu ratownicy mogą ćwiczyć operowanie prądami gaśniczymi oraz skuteczne zastosowanie wentylacji. Zajęcia pozytywnie wpływają na zgranie ratowników oraz skuteczne wykorzystanie posiadanego sprzętu.

Opracował: st.kpt. Tomasz Chróściel

Informacja o uroczystości pogrzebowej ś.p. st.ogn. w st.spocz. Eugeniusza Rosińskiego -aktualizacja z dnia 17.01.2017

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że zmarł ś.p. st.ogn. w st.spocz. Eugeniusz Rosiński(emerytowany funkcjonariusz KM PSP, w dniu przejścia na emeryturę pełnił służbę w JRG 2).
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 20.02.2017r. o godz 10:10 na cmentarzu komunalnym nr 2 na Junikowie w Poznaniu. Urna wystawiona będzie z w kaplicy.
Wcześniej o godzinie 08:45 w Kościele św. Michała Archanioła w Poznaniu przy ulicy Stolarskiej 7 odbędzie się Msza Św. w intencji zmarłego.

JRG 4 - SGPR i OSP GRS Poznań wspólne ćwiczenia

11.02.2017r Strażacy z SGPR Poznań wraz z OSP GRS Poznań ćwiczyli na terenie VI fortu w Poznaniu. Podczas treningu z psami ratowniczymi, przećwiczono prace psów w ciasnych i ciemnych pomieszczeniach. Powyższe szkolenia pozwoliły przećwiczyć sytuacje z jakimi możemy się spotkać podczas działań ratowniczych .

Sporządził: mł.asp. Biszczanik Krzysztof

Strony