Biuletyn JRG 3

JRG 3 - Rozpoznanie obiektu w firmie Bemarc

We wtorek 06.10.2020 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu przeprowadzili rozpoznanie operacyjne obiektu - firmy Bemarc, która mieści się na terenie gminy Swarzędz.

Podczas rozpoznania strażacy z “Trójki” nadzorowali próbną ewakuację zakładu. Ponad to zapoznano pracowników firmy z podstawowymi zasadami użycia podręcznego sprzętu gaśniczego oraz przeprowadzono “pogadankę” na temat prawidłowego zachowania się na wypadek pożaru, w tym prawidłowego alarmowania służb ratowniczych. Rozpoznanie zakończono podsumowaniem, w którym udział wzięło kierownictwo firmy.

Wypadek Pobiedziska

W dniu 14.09.2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Pobiedziska. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Pobiedziska oraz JRG-3.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych-Swarzędz.

W dniu 02 września 2020 roku ok. godzina 14.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Swarzędz. Do działań zadysponowane zostały zastępy : GCBA-Rt z OSP Swarzędz , GBA-Rt i GCBA-RT z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu, zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach i wykonano sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Kolizja samochodu osobowego na ul. Gdyńskiej

W dniu 29.08.2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego u zbiegu ulic Gdyńskiej oraz Energetycznej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu oraz Policję. Strażacy na miejscu kolizji zastali samochód osobowy, który wjechał w barierki drogowe i przewrócił się na prawy bok, opierając się o barierki. Kierowca pojazdu przed przybyciem służb, zbiegł z miejsca zdarzenia.

JRG 3 - wypadek w Swarzędzu

W dniu 19.08.2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu czterech samochodów osobowych w miejscowości Swarzędz. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie wysłano zastępy strażaków z JRG-3 oraz OSP Swarzędz, a także Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Policje.

JRG 3 - Pożar w EXIDE Technologies

13 sierpnia 2020 roku przed godziną 10:00 zastępy z JRG-3 zostały zadysponowane do pożaru na terenie zakładu EXIDE przy ul. Gdyńskiej. Jak wynikało ze zgłoszenia miało dojść do zapalenia się okablowania zasilającego akumulatory, które były składowane na regałach. W między czasie Dyżurny Operacyjny Miasta podjął decyzję o zadysponowaniu kolejnych zastępów PSP i OSP w tym Kontenera proszkowego z JRG-7 oraz Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 3 w Poznaniu - kpt. Rafała Kominowskiego.

Wypadek Pruszewiec

W dniu 11 sierpnia 2020 roku przed godzina 23 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Pruszewiec. Do działań zadysponowane zostały zastępy GCBA-Rt z OSP Biskupice oraz GBA-Rt i GCBA-RT z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu.

JRG 3 - pożar podczas prac rozbiórkowych

W dniu 20.07.2020r. około godziny ósmej zastępy GBA i GCBA z JRG 3 w Poznaniu zostały zadysponowane do pożaru w hali magazynowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar oczyszczarki, która uległa zapaleniu podczas demontażu konstrukcji stalowej palnikiem. Na palącą się maszynę podano prąd wody w natarciu. Nikt nie został poszkodowany. Na miejscu zdarzenia pracowali również strażacy z JRG 1.
Opracowanie: asp. Błażej Piniarski

JRG 3 - pożar kombajnu

W dniu 19.07.2020r. około godz. 13-ej zastępy GBA i GCBA z JRG 3 w Poznaniu zostały zadysponowane do pożaru maszyny rolniczej w miejscowości Gortatowo. Po przybyciu na miejsce zastano kombajny marki John Deere który podczas pracy w polu uległ zapaleniu. Na palący się silnik i elementy nadwozia podano 2 prądy piany w natarciu. Po ugaszeniu odcięto akumulator. Operator maszyny nie został poszkodowany, oddalił się od niej przed przybyciem zastępów PSP . Na miejscu działania prowadzili również strażacy z OSP Kobylnica i Swarzędz.
Opracowanie: ogn. Piotr Mrozek

Dachowanie w Swarzędzu

6 Lipca 2020 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu odebrało zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Swarzędz. Zadysponowane zostały zastępy GCBA i GBA z JRG 3 oraz zastęp GCBA z OSP Swarzędz. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy marki Citroen znajduje się w rowie, a kierowca samodzielnie opuścił pojazd i czekał na przyjazd służb ratunkowych. Przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego przebadał osobę poszkodowaną, która nie odniosła większych obrażeń i pozostała na miejscu zdarzenia.

Strony