Biuletyn JRG 3

Mali strażacy

W dniu 20.04.2017 r. JRG - 3 odwiedziła grupa dzieci z Zespołu Szkół w Brzeźnie.
Funkcjonariusze Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3 KM PSP w Poznaniu zaprezentowali charakterystykę pracy straży pożarnej, jak również sprzęt wykorzystany w naszej służbie.
Wizyta cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

JRG-3, Niespokojna służba w Niedziele Wielkanocną

W dniu 16 kwietnia br. o godzi. 12:54 JRG-3 została zadysponowana przez SKKM PSP w Poznaniu do miejscowości Pobiedziska, gdzie miało miejsce nagłe zatrzymanie krążenia u 80 letnie kobiety przebywającej w domu opieki. Do zdarzenia również zostało zaalarmowane OSP Pobiedziska oraz przybył na miejsce śmigłowiec z LPR.

Ćwiczenia z drabinami

W dniu 06.04.2017r. na terenie JRG 3 w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzone zostały ćwiczenia z drabinami przystawnymi. Ćwiczenia poprzedził wykład teoretyczny na temat zasad BHP podczas sprawiania i użytkowania drabin. Zajęcia zaowocowały wypracowaniem alternatywnych metod sprawiania drabin.

Opracowanie i zdjęcia: mł. asp. Błażej Piniarski

Podziękowania dla JRG 3

W dniu 11.03.2017r. w miejscowości Bogucin odbył się festyn z okazji Dnia Kobiet. Na zaproszenie organizatora przybył zastęp GBA z JRG 3 w celu przekazania wiadomości i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i pozytywnymi komentarzami ze strony uczesników czego najlepszym dowodem są podziękowania, które wpłynęły na ręce dowódcy jednostki st. kpt. Bogusława Świdurskiego.

Opracował: mł. asp. Błażej Piniarski

Kolizja w Kostrzynie Wlkp.

19.03.2017 roku SKKM Poznań zadysponowało zastępy GCBA z JRG-3 oraz GCBA z OSP Kostrzyn Wlkp. do wypadku samochodowego na rynku w Kostrzynie Wlkp. Na miejscu okazało się, że zderzyły się dwa samochody, a dwóch uczestników uciekło z miejsca wypadku. Policja rozpoczęła już proces poszukiwania zbiegów. Pozostali uczestnicy nie wymagali pomocy medycznej. Jeden z samochodów przewrócił ponadto lampę uliczną, która stwarzała zagrożenie porażenia prądem przechodniów. Cały teren zabezpieczono, odłączono akumulatory, a miejsce przekazano w ręce policji.

JRG-3, Dzień Kobiet w Bogucinie

W dniu 11.03.2017r. w miejscowości Bogucin odbył się festyn z okazji Dnia Kobiet zorganizowanym przez Sołtysa. Na zaproszenie organizatora przybył zastęp GBA z JRG3 w celu przekazania wiadomości i wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Słuchaczami były Kobiety obecne na festynie. Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony obecnych osób na festynie.

Opracował: mł. asp. Rafał Przybyła

Ćwiczenia w hucie szkła O-I Produkcja Polska S.A.

W dniach 21i 23 lutego oraz 09 marca 2017 roku zastępy GCBA, SCD-30 i SLOp z JRG-3 uczestniczyły w ćwiczeniach na terenie huty szkła O-I Produkcja Polska S.A. na ul. Gorzysława 31/37 w Poznaniu.
Ćwiczenia były przeprowadzone w kilku etapach:
I etap - kierownik zakładu Mariusz Witko wraz z koordynatorką ds. BHP i Ochrony środowiska omówili procedury postępowania na wypadek zdarzenia z wyciekiem płynnego szkła.

Wyciek Kwasu solnego w VW - ćwiczenia

W dniach od 20.02.2017 do 22.02.2017 na terenie zakładów VW Poznań przeprowadzone zostały wspólne ćwiczenia dla JRG-6, JRG-3 oraz OSP Swarzędz. Celem tych ćwiczeń było współdziałanie jednostek PSP i OSP ze służbami na terenie VW. Scenariusz zakładał zauważenie wycieku przez pracownika, który próbując go ograniczyć uległ skażeniu. W pierwszym rzucie na miejscu zjawia się Zakładowa Grupa Prewencji Pożarowej VW zabezpieczając miejsce zdarzenia. Ratownicy ubrani w lekkie ubrania chemiczne wynoszą poszkodowanego z pomieszczenia gdzie doszło do wycieku.

Ostatnia zmiana służby asp. Chlebowskiego

27 lutego 2017 roku przejdzie do historii JRG-3 za sprawą odejścia na zasłużoną emeryturę naszego kolegi asp. Sławomira Chlebowskiego. Była to też okazja do podziękowania Sławkowi za ponad dwudziestopięcioletnią służbę - Komendzie, Społeczeństwu i Zmianie Trzeciej. W tym czasie zdążył awansować od stażysty do dowódcy sekcji, wychować kilka pokoleń młodych strażaków
i uczestniczyć w tysiącach akcji.

Groźny wypadek na Gnieźnieńskiej

W dniu 27.02.2017 r. około godziny 17:00 zastępy z JRG-3 oraz JRG-1 zostały zadysponowane do groźnie wyglądającego wypadku w Poznaniu przy ulicy Gnieźnieńskiej.
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia JOP zastał dwa samochody osobowe, które uległy zderzeniu. Trzy osoby biorące udział w kolizji opuściły pojazdy o własnych siłach.

Niewybuchy w rzece

W dniu 20.02.2017 zastępy GCBA 5/32 i SLOp z JRG 3 zostały zadysponowane do niewybuchów znajdujących się w rzece przy ulicy Bałtyckiej. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu Policji oraz wyznaczeniu strefy zagrożenia.

Zdjęcia: sekc. Bielach Piotr
Opracowanie: mł.asp. Piniarski Błażej

Wypadek w Brzeźnie

W dniu 10.02.2017 roku ok godziny 11:12 zastępy z JRG 3, OSP Kostrzyn Wlkp. OSP Brzeźno zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego w miejscowości Brzeźno na drodze krajowej nr. 92 w kierunku Warszawy. W zdarzeniu udział brały samochód osobowy marki Skoda oraz samochód ciężarowy marki DAF. W wyniku tego zdarzenia ucierpiała jedna osoba która została zabrana przez ZRM do szpitala.

Zdjęcia st ogn Tomaszewski Przemysław
Informacje sporządził st sekc Furjan Tomasz

Strony