Biuletyn JRG 6

100-lecie OSP Poznań - Krzesiny

W dniu 05.09.2020 roku w Poznaniu - Krzesinach odbyła się uroczystość 100 - lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Krzesiny. Obchody poprzedziła msza święta w kościele parafialnym po której złożono wiązanki kwiatów na grobach zasłużonych członków OSP Poznań - Krzesiny spoczywających na miejscowym cmentarzu. Podczas uroczystego apelu na placu przed strażnicą odczytano historię OSP, zasłużeni strażacy otrzymali odznaczenia, a jednostka OSP Poznań - Krzesiny została uhonorowana "Złotym Znakiem Związku" przez Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP.

76 rocznica Powstania Warszawskiego.

W dniu 01.08.2020 r. w godzinę „W” strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 w Poznaniu pełniący tego dnia służbę uczcili 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uroczystą zbiórką. Strażacy w pełnym umundurowaniu bojowym stanęli obok pojazdów, w których zostały załączone sygnały świetlne i dźwiękowe. W ten oto sposób upamiętnili oni to historyczne wydarzenie i oddali hołd walczącym przez 63 dni powstańcom.

Sporządził: asp. sztab. Piotr Fiszer

Człowiek przygnieciony przez wózek widłowy

Dnia 23.04.2020 zastępy GBA i SCRt z JRG-6 zostały zadysponowane do zdarzenia w oczyszczalni ścieków w Borówcu, gdzie na jednego z pracowników przewrócił się wózek widłowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie oraz jego bezpiecznym przetransportowaniu do karetki pogotowia ratunkowego.

Dekontaminacja polowej izby przyjęć

W dniu 6 kwietnia 2020 roku Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 6 w Poznaniu została zadysponowana do zdarzenia na terenie SPZOZ MSWIA w Poznaniu im. prof. Ludwika Bierkowskiego znajdującego się przy ul. Dojazd 34. Zadaniem Grupy Specjalistycznej Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego była dekontaminacja namiotu pneumatycznego przygotowanego na terenie szpitala na ewentualne działania związane z zagrożeniem chorobą COVID – 19. W działaniach brały udział zastępy: GBA – Rt, SRRChem Renault, SRChem DAF, SLOp NISSAN NAVARA oraz przyczepka dekontaminacyjna.

Wizyta uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN

W dniu 24.02.2020 r. Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 6 w Poznaniu odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej (klasa mundurowa o profilu strażackim). Głównym celem wizyty było zapoznanie się ze służbą strażaka oraz ze sprzętem jakim dysponuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego "Poznań 6". Podczas zajęć oprócz pokazu samochodów oraz narzędzi używanych podczas zdarzeń podstawowych omówiono także tematykę zagrożeń chemiczno-ekologicznych. Chętne osoby mogły ubrać się w wybrane środki ochrony indywidualnej.

Pożar mieszkania w Kórniku

Dnia 8.12.2019 r. zastęp GCBA z JRG-6 został zadysponowany do pożaru mieszkania na drugim piętrze budynku mieszkalnego w Kórniku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru przy użyciu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu, oddymieniu i dokonaniu pomiarów powietrza za pomocą detektora wielogazowego. Na szczęście wewnąterz lokalu nie stwierdzono obecności osób poszkodowanych. W działaniach udział brały także jednostki: OSP Kórnik, JRG-7 Poznań, Pogotowie Energetyczne oraz Policja.

Wizyta studentów Wyższej Szkoły Bankowej w JRG 6

W dniu 16 listopada 2019 r. Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 6 w Poznaniu odwiedziło 37 studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Głównym celem wizyty było zapoznanie się studentów ze sprzętem jakim dysponuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego "Poznań 6". Podczas zajęć oprócz pokazu narzędzi używanych podczas likwidacji zagrożeń chemicznych, studenci mogli zobaczyć “na żywo” wyjazd strażaków do zdarzenia.

Uroczysta zmiana służby – Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2019 roku w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 odbyła się uroczysta zmiana służby z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Podczas ceremonii nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej, odśpiewano hymn państwowy oraz odczytano list okolicznościowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Funkcjonariusze w ten sposób oddali hołd oraz uczcili pamięć wszystkich, którzy walczyli o Niepodległą Polskę.

Zdjęcia: mł. ogn. Jacek Glabus
Opracowanie: mł. kpt. Wojciech Tomczak

Wypadek w miejscowości Dębiec

Dnia 19.10.2019 o godz. 6.45 zastępy GBA-Rt oraz SCRt z JRG-6 zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Dębiec gm. Kórnik. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wypadku udział brały trzy samochody osobowe – jedna osoba została uwięziona w pojeździe.

Strony