Biuletyn JRG 8

JRG-8 WYPADEK W BIEDRUSKU

W dniu 14 marca 2017 roku zastępy GBA 2,5/24 z JRG-8 oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej z Biedruska zadysponowane zostały do kolizji w miejscowości Biedrusko. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono kolizję trzech samochodów osobowych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodach, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu oraz kierowaniu ruchem drogowym. Uczestnicy zdarzenia nie wymagali udzielenia pomocy medycznej.

Opracował:
sekc. Kitkowski P.

JRG-8 Szkolenie uczniów klasy strażacko-ratowniczej

W dniu 08.03.2017 r. na terenie JRG 8 w Bolechowie odbyło się szkolenie uczniów klasy strażacko-ratowniczej z Zespołu Szkół im. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. Podczas krótkiego wstępu teoretycznego przyszłym adeptom sztuki pożarniczej zostały przybliżone zagadnienia związane z bezpieczeństwem pracy na terenie akcji. W części praktycznej na placu JRG przećwiczone zostały elementy rozwinięcia i prowadzenia linii gaśniczych, operowanie prądami wody, gaszenie pożaru przy użyciu szybkiego natarcia oraz działka wodno- pianowego.

JRG-8 PORANNE WYPADKI

Poranne godziny 8 marca 2017 roku okazały się bardzo pracowite dla zastępu GBA 2,5/24 z JRG 8, który zadysponowany został do dwóch zdarzeń drogowych.
Pierwszym ze zdarzeń było wezwanie do kolizji samochodu osobowego marki Toyota z samochodem dostawczym marki Fiat w Koziegłowach na ul. Gdyńskiej. W zdarzeniu udział brały 2 osoby, którym pomocy udzielili ratownicy medyczni. Osoby poszkodowane nie wymagały hospitalizacji.

Szkolenie druhów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

W dniu 26.02.2017 o godz. 10.00 na terenie JRG8 w Bolechowie odbyło się szkolenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Boduszewo. Podczas szkolenie, które prowadził d-ca zmiany młodzi druhowie mogli zapoznać się ze specyfiką działania naszej jednostki oraz zobaczyć sprzęt, którym dysponujemy.

Opracował: asp. Marcin Rutkowski
Zdjęcia: sekc. Grzegorz Godawa
Zatwierdził: mł.kpt. Radosław Hurnik

Szkolenie OSP

W dniu 11.02.2017 roku strażacy z JRG 8 przeprowadzili szkolenie przygotowujące do egzaminu podstawowego druhów z OSP. Zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny. Przeszkolono 19 osób z OSP:
- Murowana Goślina,
- Mściszewo,
- Długa Goślina,
- Łopuchowo,
- Boduszewo
- Białężyn
- Rakownia,
- Uchorowo,

JRG-8 WYPADEK W BOLECHOWIE

W dniu 04 lutego 2017 roku na skrzyżowaniu w Bolechowie do wypadku zadysponowane zostały zastęp GBA 2,5/24 z JRG-8, oraz zastęp OSP Murowana Goślina. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono kolizje trzech samochodów osobowych.

JRG 8. Szkolenie OSP ciąg dalszy....

W dniu 4.02.2017r. już po raz kolejny w tym roku na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 odbyło się szkolenie druhów ochotników z gminy Murowana Goślina. Jak zwykle podczas takich szkoleń priorytetem jest przekazanie jak największej ilości wiedzy oraz jak najlepsze przygotowanie przyszłych ochotników do udziału w akcjach ratowniczo - gaśniczych. Tym razem podczas szkolenia podstawowego realizowane tematy dotyczyły : ewakuacji z miejsca zagrożenia a także sorpcji i neutralizacji.

Kolizja w Murowanej Goślinie

W dniu 18.01.2017 zastępy JRG 8 oraz OSP Murowana Goślina zostały zadysponowane do zdarzenia w Murowanej Goślinie na ul.Polnej.
Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, kierowaniu ruchem oraz udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanej w kolizji.

Zdjęcia: st.ogn.Robert Skibiśki
Opracowanie: asp.Marcin Rutkowski

JRG-8 WYPADEK W BOLECHOWIE

W dniu 07.01.2017 roku do wypadku w miejscowości Bolechowo zadysponowane zostały zastępy GBA 2,5/24 z JRG-8, OSP Promnice oraz zastęp OSP Murowana Goślina. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono dachowanie samochodu osobowego marki VW Golf IV, który uderzył w wybiegającą na drogę łanię.

JRG-8 Pożar Mieszkania w Czerwonaku

W dniu 30 Grudnia 2016 w Czerwonaku na ul. Łąkowej doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Spaleniu uległ aneks kuchenny i część salonu. Trzech mieszkańców zdążyło się ewakuować przed przybyciem JOP. Na miejscu akcji działały zastępy z JRG-8, JRG-3 i OSP Czerwonak, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Straż Gminna z Czerwonaka. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia zostały przewietrzone, a następnie sprawdzone miernikiem wielogazowym i kamerą termowizyjna.
Po zakończonej akcji przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwonaku zaopiekowali się mieszkańcami.

Strony