Biuletyn JRG 8

JRG 8 - Pożary sadzy w kominie

W dniu 18.11.2018 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Kąty. Na miejsce zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy strażaków z JRG-8, drabina mechaniczna z JRG-1 oraz druhowie z OSP Białężyn.

Pożar domu w Murowanej Goślinie!

Dnia 10.11.2018r. w godzinach porannych podczas zmiany służby na JRG 8 doszło do zadysponowania przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu dwóch aut gaśniczych do pożaru budynku jednorodzinnego w Murowanej Goślinie. Ponadto oprócz samochodów z JRG 8 do akcji zadysponowano również dwa wozy gaśnicze z OSP Murowana Goślina i OSP Boduszewo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono wydobywający się dym z poszycia dachowego. Pierwszym zadaniem strażaków było odcięcie źródła prądu w skrzynce elektrycznej znajdującej się na zewnątrz budynku.

JRG 8 - ćwiczenia "GAZ"

W dniu 27.10.2018r. zgodnie z rozkazem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej nr 18/2018 z dnia 17.10.2018r. na terenie JRG 8 odbyły się ćwiczenia dotyczące zagrożeń instalacji przesyłowych gazu. Ćwiczenia podzielone były na część teoretyczną oraz praktyczną. Część teoretyczna odbyła się w sali wykładowej Ośrodka Szkolenia w Bolechowie natomiast do części praktycznej wykorzystano trenażer gazowy znajdujący się na terenie JRG 8.

JRG 8 - szkolenie dla OSP

W dniu 26. sierpnia br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Murowanej Goślinie odbyło się szkolenie z zakresu organizacji łączności radiowej dla członków OSP z terenu gminy Murowana Goślina. W zajęciach uczestniczyli druhowie z miejscowej OSP a także OSP Białężyn, OSP Nieszawa, OSP Rakownia i OSP Łopuchowo.

JRG 8 - Pożar garażu w Bolechówku

Dnia 16.08.2018 około godziny 2:00 w nocy wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zgłoszenie o palącym się garażu w miejscowości Bolechówko. Do działań zadysponowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 w Bolechowie oraz zastępy ochotników z Czerwonaka i Promnic. Ponieważ w bezpośrednim zagrożeniu znajdował się budynek mieszkalny przyległy do garażu działania strażaków musiały się charakteryzować szybkością oraz wysoką sprawnością gaszenia.

JRG 8 Rozpoznanie operacyjne miejsca wypoczynku i pogadanka z zakresu bezpieczeństwa.

Dnia 15.07.2018r. zastęp z JRG 8 przeprowadził rozpoznanie operacyjne miejsca wypoczynku (obozowiska) w Agroturystycznym Gospodarstwie Rolnym w Raduszynie. W dniu tym swój letni wypoczynek rozpoczęło dwanaścioro dzieci w wieku 9 -14 lat, z którymi strażacy przeprowadzili pogadankę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zajęcia edukacyjne obejmowały omówienie sposobów tzw. bezpiecznych zachowań w przypadku wystąpienia zagrożeń, podstawy pierwszej pomocy, oraz przypomniano numery alarmowe.

JRG 8 - wizyta przedszkolaków

W dniu 21 czerwca 2018 roku strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego w Murowanej Goślinie.
Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.

Strony