Biuletyn JRG 8

Szkolenie OSP

W dniu 11.02.2017 roku strażacy z JRG 8 przeprowadzili szkolenie przygotowujące do egzaminu podstawowego druhów z OSP. Zajęcia miały charakter teoretyczny i praktyczny. Przeszkolono 19 osób z OSP:
- Murowana Goślina,
- Mściszewo,
- Długa Goślina,
- Łopuchowo,
- Boduszewo
- Białężyn
- Rakownia,
- Uchorowo,

JRG-8 WYPADEK W BOLECHOWIE

W dniu 04 lutego 2017 roku na skrzyżowaniu w Bolechowie do wypadku zadysponowane zostały zastęp GBA 2,5/24 z JRG-8, oraz zastęp OSP Murowana Goślina. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono kolizje trzech samochodów osobowych.

JRG 8. Szkolenie OSP ciąg dalszy....

W dniu 4.02.2017r. już po raz kolejny w tym roku na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 odbyło się szkolenie druhów ochotników z gminy Murowana Goślina. Jak zwykle podczas takich szkoleń priorytetem jest przekazanie jak największej ilości wiedzy oraz jak najlepsze przygotowanie przyszłych ochotników do udziału w akcjach ratowniczo - gaśniczych. Tym razem podczas szkolenia podstawowego realizowane tematy dotyczyły : ewakuacji z miejsca zagrożenia a także sorpcji i neutralizacji.

Kolizja w Murowanej Goślinie

W dniu 18.01.2017 zastępy JRG 8 oraz OSP Murowana Goślina zostały zadysponowane do zdarzenia w Murowanej Goślinie na ul.Polnej.
Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, kierowaniu ruchem oraz udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanej w kolizji.

Zdjęcia: st.ogn.Robert Skibiśki
Opracowanie: asp.Marcin Rutkowski

JRG-8 WYPADEK W BOLECHOWIE

W dniu 07.01.2017 roku do wypadku w miejscowości Bolechowo zadysponowane zostały zastępy GBA 2,5/24 z JRG-8, OSP Promnice oraz zastęp OSP Murowana Goślina. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono dachowanie samochodu osobowego marki VW Golf IV, który uderzył w wybiegającą na drogę łanię.

JRG-8 Pożar Mieszkania w Czerwonaku

W dniu 30 Grudnia 2016 w Czerwonaku na ul. Łąkowej doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Spaleniu uległ aneks kuchenny i część salonu. Trzech mieszkańców zdążyło się ewakuować przed przybyciem JOP. Na miejscu akcji działały zastępy z JRG-8, JRG-3 i OSP Czerwonak, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Straż Gminna z Czerwonaka. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia zostały przewietrzone, a następnie sprawdzone miernikiem wielogazowym i kamerą termowizyjna.
Po zakończonej akcji przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwonaku zaopiekowali się mieszkańcami.

Drzewo powalone na auto.

W dniu 26.12.2016r. zastępy GBA 2,5/24 z JRG 8 oraz GCBA 5/36 z OSP Czerwonak zostały zadysponowane do zdarzenia przy ulicy Zdroje w Czerwonaku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do przewrócenia się drzewa na jadący samochód. Wewnątrz pojazdu na przednich fotelach znajdowały się dwie przytomne osoby natomiast 2 osoby opuściły pojazd przed przybyciem służb ratunkowych.

JRG-8 Pożar w Miękowie

W dniu 14 grudnia 2016 r. zastępy GBA 2,5/24, GBA 2/16 z JRG-8 oraz OSP Promnice zadysponowane zostały do pożaru w Miękowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wydobywający się dym z garażu budynku mieszkalnego. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącej się makulatury oraz opon w garażu przy pomocy jednego prądu wody. Dalsze czynności polegały na oddymieniu pomieszczeń .

Zdjęcia i opracowanie:
sekc. Kitkowski P.

Warsztaty z KPP na JRG8

Celem podniesienia wiedzy i umiejętności strażaków ze zmiany III w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, zorganizowano warsztaty z zakresu ratownictwa medycznego przeprowadzone przez Koordynatora Ratownictwa Medycznego z KM PSP Poznań sekc. Michała Wrembla. Głównym założeniem warsztatów było przekazanie praktycznej wiedzy i umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
Zajęcia podzielono na 3 scenki tematyczne tj.:

Strony