Biuletyn JRG 8

JRG-8 Wypadek w Łopuchowie!!!

Dnia 15.08.2019r. przed godziną 19:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Renault Scenic z samochodem dostawczym Volkswagen w miejscowości Łopuchowo na drodze nr 196 . Do działań Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zadysponowało dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 oraz dwa zastępy ochotników z OSP Murowana Goślina i OSP Łopuchowo. Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że kierowca samochodu osobowego zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z samochodem dostawczym.

Wypadek w Czerwonaku na ul. Gdyńskiej

Dnia 29.07.2019r. przed godziną 20:00 doszło do wypadku samochodu osobowego marki mercedes z samochodem ciężarowym w miejscowości Czerwonak przy ul. Gdyńskiej. Do działań Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zadysponowało po jednym zastępie z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 i nr 8 oraz dwa zastępy ochotników z OSP Czerwonak. Na miejscu zdarzenia oprócz wspomnianych straży pożarnych pojawiło się także OSP Mosina, które "najechało" akurat na wypadek i zostało włączone do działań ratowniczych.

Ćwiczenia zmiany II

W dniu 27.07.2019r. strażacy ze zmiany II przeprowadzili ćwiczenia z wykorzystaniem zraszaczy zamontowanych w pojazdach ratowniczo - gaśniczych, będących na wyposażeniu jednostki. W trakcje szkolenia kierowcy utrwalili umiejętności z zakresu obsługi zraszaczy w pojazdach: GBA 2,5/24 oraz GCBA 9,5/60. Ponadto omówiono ze zmianą służbową taktykę prowadzenia działań gaśniczych podczas pożarów zbóż na pniu oraz ściernisk. Poruszono również temat bezpieczeństwa oraz techniki poruszania się pojazdami gaśniczymi po polach uprawnych.

Pożar opuszczonego budynku "starego kina" w Murowanej Goślinie

18. czerwca na numer alarmowy 998 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w Murowanej Goślinie, przy ulicy Podgórnej. W pierwszej kolejności na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa samochody gaśnicze z OSP Murowana Goślina oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie, w tym drabina mechaniczna.

JRG-8 Podziękowania dla funkcjonariuszy

W dniu 17.05.2019 podczas zmiany służby, Zastępca Dowódcy JRG kpt. Jarosław Szewczyk przekazał dwóm naszym kolegom serdeczne podziękowania od Wójta Gminy Czerwonak za udzieloną pomoc w organizacji spotkania z młodzieżą pod hasłem „Zostań jednym z nas”.

St. ogn. Rafał Pułkowski oraz mł. ogn Grzegorz Zawodny spotkali się z uczniami, celem propagowania zawodu strażaka wśród uczniów kończących naukę w szkole ponadgimnazjalnej.

JRG 8 - Pożar pustostanu po byłej stolarni!!!

Dnia 06.05.2019r po godzinie 15:30 wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego zgłoszenie o pożarze budynku po byłej stolarni w Murowanej Goślinie przy ul. Raduszyńskiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 8 a także wozy bojowe z OSP Murowana Goślina, Promnice, Boduszewo, Białężyn oraz Rakowni. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono palący się dach pustostanu po byłej stolarni. Utrudnieniem dla prowadzonej akcji była spora odległość do hydrantów z wodą a także silny wiatr powodujący momentalne rozprzestrzenianie się pożaru.

Ćwiczenia zgrywające z OSP z terenu gmin Murowana Goślina i Czerwonak

Dnia 06.04.2019 r. na przystani kajakowej "Binduga" w Mściszewie odbyły się ćwiczenia zgrywające wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych z gminy Czerwonak oraz Murowanej Gośliny. W ćwiczeniach oprócz ochotników udział wzięła również zmiana I z JRG 8 a także dowódcy jednostki. Celem ćwiczeń było sprawdzenie wydajności wszystkich pomp a także autopomp będących na samochodach, które w razie zagrożenia byłyby do dyspozycji i mogłyby uczestniczyć w akcji ratowniczo - gaśniczej.

JRG 8 Ćwiczenia z wysokościówki.

27 marca 2019 roku zgodnie z miesięcznym planem doskonalenia zawodowego strażaków zmiany III z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8, odbyły się zajęcia o charakterze warsztatowym na temat: „Ratownictwo wysokościowe na poziomie podstawowym”, które przeprowadzone były przez ratownika wysokościowego z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 5 - st.sekc.Sosińskiego Mikołaja.

JRG 8 - Kolejny wypadek na obwodnicy Murowanej Gośliny

Drugiego marca o godzinie 12:45 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na obwodnicy Murowanej Gośliny w Bolechowie.
Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8, OSP Promnice, OSP Murowana Goślina, Policja oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego z Bolechowa i Poznania.

Strony