Biuletyn JRG 8

JRG-8 - Zatrzymanie akcji serca w Biedrusku.

Podczas służby 6 września około południa na numer alarmowy 112 wpłynęło zgłoszenie, że na podwórku jednego z domów w Biedrusku leży nieprzytomny mężczyzna z raną głowy. Z uwagi na brak wolnego Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zadysponowano załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 8 w Bolechowie.

Zderzenie 5 aut osobowych w Owińskach

W dniu 18.08.2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu pięciu samochodów osobowych w miejscowości Owińska. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie wysłano zastępy strażaków z JRG-8 Bolechowo, OSP Czerwonak oraz OSP Promnice, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.

JRG 8 - Rozpoznanie dróg pożarowych oraz punktów czerpania wody.

W dniach 04 - 07 sierpnia 2020 r. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie przeprowadzili rozpoznanie dróg pożarowych oraz punktów czerpania wody w obszarach leśnych Nadleśnictwa Łopuchówko
W jego skład wchodzą obręby: Kąty, Łopuchówko, Biedrusko oraz Dziewicza Góra.
Celem nadrzędnym rozpoznań było praktyczne sprawdzenie stanu i oznakowania dróg pożarowych w lasach sektora chronionego oraz weryfikacja możliwości przejazdu samochodów pożarniczych.

JRG 8- Wypadek tira z osobówką w Koziegłowach!

Dnia 11.08.2020r. około godziny 11:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Koziegłowy. Do akcji zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono wypadek samochodu ciężarowego wyposażonego w naczepę z samochodem osobowym. W pierwszej fazie akcji ze względu na brak karetki pogotowia zadania strażaków skupiły się na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestniczącej w wypadku kobiecie.

76 rocznica Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie, odbyła się uroczysta zbiórka strażaków. Funkcjonariusze, pełniący w tym dniu służbę, punktualnie o godzinie 17 przy dźwięku syren alarmowych wozów bojowych oddali hołd wszystkim tym, którzy 76 lat temu stanęli do nierównej walki z hitlerowskim wrogiem.

Dzięki takim apelom umacniany jest wśród strażaków szacunek do tradycji i wartości patriotycznych oraz symbolizuje wdzięczność tym, którzy tego dnia zginęli oraz tym, którzy przeżyli i żyją wśród nas.

JRG 8 - pożar odpadów

Dnia 28.07.2020r. około godziny 19:20, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o pożarze pryzmy odpadów budowlanych w miejscowości Owińska. Dyżurny SKKM zadysponował zastęp GBARt 2,5/24 GCBA 9,5/24 z JRG-8, oraz OSP Promnice..

JRG-8 UWOLNIENIE PTAKA

21 lipca 2020 roku około godziny 12 zastępy GBA i SD-30 z JRG-8 zostały zadysponowane na ulicę Modrzewiową w miejscowości Murowana Goślina. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że na wysokości czwartego piętra znajduje się zaplątany w sznurek ptak.
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia i uwolnieniu ptaka przy pomocy drabiny mechanicznej. Akcja zakończyła się uwolnieniem ptaka. Wycieńczone zwierzę zostało przekazane strażnikom miejskim.
Opracował:
asp.Andrzejczak Sławomir Zmiana II

Rozpoznanie Operacyjne obiektu - Jezioro Kamińsko

W dniu 25.06.2020r. zgodnie z planem doskonalenia zawodowego strażacy z JRG 8 przeprowadzili ćwiczenia wodne nad Jeziorem Kamińsko. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. W ramach ćwiczeń sprawdzono wyposażenie oraz sprawność techniczną sprzętu używanego do ratownictwa wodnego będącego na wyposażeniu jednostki ratowniczo-gaśniczej. Po zakończeniu działań dodatkowo omówiono podstawowe zasady kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacji osób będących w hipotermii.

Zdjęcia i opracowanie:
st. asp. Marcin Rutkowski

Pożar samochodu ciężarowego

9. czerwca kilka minut przed godziną szóstą do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze pojazdu ciężarowego na drodze wojewódzkiej 196.

Do zdarzenia Dyżurny SKKM zadysponował Ochotniczą Straż Pożarną w Łopuchowie oraz dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie.

JRG 8 - kolizja cysterny

Dnia 08.06.2020 r. około godziny 1:30, Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem cysterny przewożącej olej napędowy oraz etylinę w miejscowości Uchorowo.

Strony