Biuletyn JRG 8

Akcja edukacyjna w przedszkolach i szkołach podstawowych

W ramach prewencji społecznej w dniu 03.01.2018 roku strażacy z JRG-8 odwiedzili podopiecznych przedszkoli i szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Murowana Goślina. Strażacy złożyli wizytę najmłodszym w przedszkolach w Murowanej Goślinie, Przebędowie, Białężynie oraz Długiej Goślinie. Zawitali także z akcją edukacyjną do szkół podstawowych w Murowanej Goślinie, Długiej Goślinie, Białężynie .

JRG-8 ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE

Strażacy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 8 w Bolechowie otrzymali od dzieci
z zaprzyjaźnionego przedszkola "Bajkowe Ludki" w Koziegłowach kartkę świąteczną z życzeniami zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bezpiecznego Nowego 2018 roku.
Serdecznie dziękujemy za pamięć jednocześnie także życzymy spokojnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.

Opracował:
st. sekc. Kitkowski P.

JRG 8 - akcja edukacyjna "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie w dniu 9 grudnia brali udział w kiermaszu świątecznym w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" zorganizowanego przez Zespół Szkół im 7 Pułku Strzelców Konnych w Biedrusku. Celem akcji było zapoznanie uczestników z podstawową wiedzą udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo w ramach kampanii przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa w razie wystąpienia pożaru. Przypomniane zostały ponadto numery alarmowe, zapoznano z działaniem czujki tlenku węgla.

JRG 8 - zderzenie osobówki z dzikami

30. listopada około godziny 20:30 doszło do wypadku drogowego na obwodnicy Murowanej Gośliny. Na miejsce zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu zadysponował dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie, ochotników z Murowanej Gośliny, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

JRG-8 "BURZA 2017"

W dniu 23.11.2017 roku zgodnie z Rozkazem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 8 zorganizowano i przeprowadzono akcję "Burza" która miała na celu zaalarmowanie całego stanu osobowego Jednostki JRG-8 do stawienia się w miejscu pełnienia służby. Ćwiczenia rozpoczęły się o godzinie 7:30 alarmem "Burza" - powiadamianiem funkcjonariuszy. Następnie o godzinie 9:00 nastąpiło otwarcie bloku szkoleń przez Zastępcę Dowódcy JRG kpt. Jarosława Szewczyka.
Przebieg szkolenia:

JRG-8 KOLIZJA W BIEDRUSKU

W dniu 31 października 2017 roku do kolizji w miejscowości Biedrusko zadysponowane zostały zastępy GBA 2,5/24 oraz GCBA 9,5/60 MAN z JRG-8. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono kolizje trzech samochodów osobowego marki Mitsubishi Colt, Renault Trafic, Volkswagen Tiguan. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodach, neutralizacji płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu oraz posprzątaniu jezdni. Dalsze czynności polegały na kierowaniu ruchem.

Doskonalenie zawodowe na JRG 8

W dniu 21.10.2017r. na placu Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 odbyły się ćwiczenia praktyczne wieloetapowe przeprowadzone przez d-cę zmiany, które miały na celu utrzymanie odpowiedniej wydajności podczas dostarczenie wody na dalekie odległości przy pomocy dostępnego sprzętu oraz przetestowanie nowego zbiornika brezentowego o pojemności 13m3.

JRG 8 - Kolizja 2 aut osobowych w Biedrusku

W dniu 02.10.2017r. zastępy GBA-RT z JRG-8, OSP Promnice oraz Wojskowa Straż Pożarna zostały zadysponowane do kolizji dwóch samochodów osobowych na ul. Chludowskiej w Biedrusku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe, żaden z kierujących pojazdami biorącymi udział w zdarzeniu nie wymagał pomocy ZRM. Dalsze działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Miejsce zdarzenia przekazano Policji, która wyjaśnia przyczyny kolizji.

Strony