Biuletyn JRG 8

Wypadek na obwodnicy

W dniu 19.08.2017r. zastępy JRG8, JRG5 oraz OSP Murowana Goślina zostały zadysponowane do groźnie wyglądającego wypadku na obwodnicy Murowanej Gośliny, w którym poszkodowana została jedna osoba.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu mężczyźnie, odłączeniu akumulatora w pojeździe, kierowaniu ruchem drogowym, zabezpieczeniu startu i lądowania śmigłowca oraz przetransportowaniu poszkodowanego do śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

JRG 8 - Wypadek motocyklisty w Niedźwiedzinach

W dniu 28.07.2017r. po godzinie 20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęła informacja o wypadku motocyklisty z samochodem osobowym w miejscowości Niedźwiedziny. Ponieważ wypadek był na terenie powiatu wągrowieckiego do zdarzenia oprócz samochodów z PSP Wągrowiec i OSP Skoki zadysponowano samochód ratowniczo-gaśniczy GBARt 2,5/24 z JRG 8 w Bolechowie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że kierujący motocyklem crossowy ma otwarte złamanie nogi.

SGRW - wspólne ćwiczenia z JRG nr 8

24 lipca rozpoczął się cykl wspólnych ćwiczeń z kolegami z JRG nr 8. Zadanie ratowników polegało na dotarciu do "poszkodowanego", przejęcie go oraz ewakuację na ponton. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie koordynacji różnych zespołów ratowników. Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ.
Opracował: D-ca SGRW
Zdjęcia: asp. sztab. A. Rządowski

Ćwiczenia z ratownictwa wodnego

W dniu 17.07.2017r. strażacy z JRG-8 przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego na rzece Warcie niedaleko miejscowości Mściszewo.
Była to doskonała okazja przećwiczenia zagadnień związanych z ratownictwem wodnym, w okresie kiedy na akwenach wodnych dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń.
Dodatkowo ćwiczenia dały możliwość do zapoznania się z charakterystyką rzeki Warty.

Zdjęcia: mł. kpt. Marcin Jurzysta
Wprowadził: mł. kpt. Marcin Jurzysta
Zatwierdził: mł. kpt. Radosław Hurnik

Pomoc skazańcowi

Do niecodziennego zdarzenia doszło 14.07.2017r. gdy podczas pełnienia służby na naszej jednostce pojawił się patrol Policji wraz ze skazanym z zakładu karnego w Koziegłowach. Skazany był skuty kajdankami z uszkodzonym zamkiem.
Działania JOP polegały na zabezpieczeniu ręki skazanego i przecięciu kajdanek szlifierką kątową.

Wprowadził: mł. kpt. Marcin Jurzysta
Zatwierdził: mł. kpt. Radosław Hurnik

JRG 8 - Wypadek samochodowy w Koziegłowach.

Dnia 10.07.2017 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Koziegłowy. Do działań zadysponowano samochody z Jednostek Ratowniczo - Gaśniczych nr 3 i 8 a także OSP Czerwonak. Jak się okazało po dojeździe na miejsce w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe oraz samochód ciężarowy. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, pomocy pogotowiu ratunkowemu przy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach.

Wypadek na obwodnicy Murowanej Gośliny

W dniu 05.07.2017 na obwodnicy Murowanej Gośliny doszło groźnie wyglądającej kolizji dwóch samochodów osobowych. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów oraz neutralizacji płynów ropopochodnych z nawierzchni jezdni. Poszkodowani zostali przebadani przez zespół Pogotowia Ratunkowego.

Foto: ogn. Piotr Andrzejewski
Wprowadził: st.asp. Marcin Rutkowski
Zatwierdził: mł.kpt. Radosław Hurnik

JRG 8 - wypadek w Biedrusku

W dniu 7. czerwca br. około godziny 06:38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym na ul. Poznańskiej w Biedrusku. Na miejsce zdarzenia dyżurny SKKM zadysponował zastęp techniczny i gaśniczy z JRG-8, OSP Promnice a także Policję i Zespół Ratownictwa Medycznego.

JRG 8- Rozpoznanie Operacyjne Obiektu. Park Dzieje

W dniu 01.06.2017 r. w godzinach popołudniowych samochody gaśnicze GBA 2,5/24 oraz GCBA 9,5/60 z JRG 8 udały się na rozpoznanie operacyjne obiektu Park Dzieje gdzie od przyszłego piątku tj.09.01.2017r zaczną odbywać się widowiska historyczne w plenerze pt" Orzeł i Krzyż". Warto dodać, że w porównaniu z innymi latami Park Dzieje zwiększył swój obszar i powstały kolejne drewniane zabudowy, które podczas widowisk będą wymagać szczególnego zabezpieczenia przez strażaków.

Strony