Biuletyn JRG 9

Dachowanie BMW.

Dnia 27 lutego w godzinach południowych zastępy JOP z JRG-9 zostały zadysponowane do szpitala w Puszczykowie, w którym centrala monitoringu pożarowego wykryła pożar na 7 piętrze budynku. Po wstępnym rozpoznaniu i sprawdzeniu pomieszczeń przez ratowników nie stwierdzono zagrożenia. W trakcie końcowych czynności związanych z zaistniałym zdarzeniem Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zadysponowało zastępy do wypadku drogowego na drodze gminnej pomiędzy Mosiną, a Sowińcem.

Silne wiatry !!!

W dniu 24.02.2017r. zastępy z JRG-9 zostały zadysponowane do wypadku, w którym udział brał samochód dostawczy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów SP stwierdzono, że na poboczu Drogi Krajowej nr. 5, leży samochód dostawczy przewrócony na dach. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Opracowanie: ZM I

STYCZEŃ OSTATNIM MIESIĄCEM SŁUŻBY ST. OGN. JAROSŁAWA BOBYKA

Starszy ogniomistrz Jarosław Bobyk w dniu 25.01.2017r. pełnił ostatnią służbę jako funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej. Podczas wyżej wymienionej służby odbyła się kontrola gotowości bojowej, w trakcie której starszy operator sprzętu specjalnego Jarosław Bobyk z niezmierzoną szybkością zasiadł ostatni raz za kierownicą samochodu gaśniczego. Wyjazd zaskoczył wszystkich oprócz samego Jarka. Kontrola zakończyła się podziękowaniem za wspólną służbę i zaangażowanie podczas wykonywania czynności służbowych.

Wypadek w Jeziorkach

W dniu 17.01.2017., około godz. 10.30 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 9 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Jeziorki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastano 2 rozbite pojazdy : samochód osobowy oraz ciągnik rolniczy z przyczepą.

Ćwiczenia - lód

W dniu 11.01.2017r. odbyły się ćwiczenia z ratownictwa wodno-lodowego na jednym z zamarzniętych akwenów na terenie chronionym JRG- 9. Na początku zajęć funkcjonariusze odbyli szkolenie teoretyczne, w którym zostały omówione techniki ratowania tonących osób oraz sprzęt do ratownictwa wodnego będący na wyposażeniu JRG-9.

Wypadek pod Zamysłowem

Około godziny 12:00 w dniu dzisiejszym doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych, na skrzyżowaniu trasy DK5 i drogi 431. W wyniku niezachowania ostrożności i zderzenia, oba pojazdy wypadły z drogi i chyba tylko cudem nie doszło do większych obrażeń u prowadzących ciągniki siodłowe. Po udzieleniu KPP przez zastęp SP, kierujący pojazdami zostali przekazani Pogotowiu Ratunkowemu ze Stęszewa, jednak nie wymagali oni przewiezienia do szpitala.

Pożar budynku mieszkalnego w Trzebawiu.

W dniu 27 grudnia 2016 roku zastępy SP zostały zadysponowane do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Trzebaw. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się drewniana belka obudowy kominka, natomiast osoby zamieszkujące znajdowały się na zewnątrz domu. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na pożar, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej (tlenoterapia bierna, wsparcie psychiczne) oraz rozebraniu obudowy kominka. Pomieszczenia zostały przewietrzone i sprawdzone miernikami.

Kolizja pod jednostką.

Dzisiaj około godziny 11.30 na skrzyżowaniu pod jednostką, miała miejsce kolizja dwóch samochodów osobowych. Całe szczęście obyło się bez osób rannych.
Ruch na skrzyżowaniu był utrudniony przez najbliższą godzinę.
Opracowanie:
zmiana 3, JRG-9

Ratownictwo wodno-lodowe

W dniu 17.12.2016r. zgodnie z miesięcznym planem doskonalenia zawodowego w JRG-9, odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-lodowego. Ćwiczenia miały na celu przypomnienie zasad bhp podczas działań na akwenach z wykorzystaniem sań lodowych.

Opracowanie: ZMI

Wypadek na Mocka.

W dniu 06.12.2016 zastępy JRG-9 zostały zadysponowane do wypadku na ulicy Piotra Mocka w Mosinie. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. W wyniku zaistniałej sytuacji poszkodowane zostały dwie osoby, które wymagały hospitalizacji.

Sporządziła: zmiana II

OXYTOP

W dniu 02.12.2016 roku na terenie firmy ,,OXYTOP’’ w Antoninku odbyły się ćwiczenia doskonalące całego stanu osobowego JRG-9 wraz z członkami OSP Strykowo. Firma zajmuje się produkcją nadtlenków organicznych stosowanych do kopolimeryzacji nienasyconych żywic poliestrowych.Manewry miały na celu sprawdzenie alarmowego czasu dojazdu na teren zakładu, współdziałania ratowników jednostek ochrony przeciwpożarowej oraz skontrolowanie sprawności pracowników podczas zaistniałego zagrożenia.

Pożar budynku mieszkalnego w Rogalinku.

W dniu 24.11.2016r., około godziny 10:30 do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 9 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w miejscowości Rogalinek. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęty jest prawie cały budynek. Źródło ognia znajdowało się w kilku miejscach budynku mieszkalnego.

Strony