HDK

Wypadek w Jeziorkach

W dniu 18.02.2016 po godz. 19 zastępy GCBA, SLRT z JRG-9 oraz OSP Strykowo zostały zadysponowane do wypadku w miejscowości Jeziorki, w gminie Stęszew.
Po dojeździe na miejsce okazało się, że w wypadku brał udział Fiat Cinquecento oraz skuter. W wyniku zderzenia jedna osoba została przetransportowana przez ZRM do szpitala. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów.

Opracowanie: ZM I

Funkcjonariusz JRG 4 – Zasłużony Dla Zdrowia Narodu

W dniu dzisiejszym (21.11.2015 r.) mł. ogn. Paweł Kornacki został uhonorowany odznaczeniem Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony Dla Zdrowia Narodu.

Odznaczenie nadawane przez Ministra Zdrowia wręczono naszemu koledze za wieloletnie honorowe oddawanie krwi oraz aktywną działalność na rzecz propagowania zasad Czerwonego Krzyża.
Mł. ogn. Paweł Kornacki oddał łącznie ponad 32 litry krwi, pełni również funkcje instruktora pierwszej pomocy PCK i propaguje honorowe krwiodawstwo.

Gratulujemy!

Czwarte miejsce dziewiątki

Podczas XI Mistrzostw KM PSP w Poznaniu w dwuboju pożarniczym reprezentacja JRG-9 z Mosiny zajęła czwartą lokatę w klasyfikacji drużynowej z wynikiem 193,90 s. ulegając jedynie JRG-3, JRG-7 i JRG-8.
Skład drużyny: Jakub Todryk, Michał Kasperski, Bartosz Mroczek, Adrian Jankiewicz, Kamil Całuj. Sukces drużyny o tyle duży, że udało się go osiągnąć pomimo braku wspinalni na terenie własnej jednostki oraz ze średnią wieku zawodników powyżej 30 lat.

Wypadek na DK 5 w Dębienku

W dniu 30.04.2015 około godziny 12.30 strażacy ze Stęszewa, Strykowa i Mosiny zostali zadysponowani do wypadku w miejscowości Dębienko na Drodze Krajowej nr 5. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia udzielono pomocy w transporcie poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zajął się poszkodowanym motocyklistą. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i pomocy Policji w organizacji ruchu wahadłowego na DK 5.

Pożar w hotelu

W nocy z 19/20.07.14 przed godziną 1:00 zastępy z JRG-9, JRG-5, SA PSP, OSP Stęszew, Strykowo, Plewiska zostały zadysponowane do pożaru kompleksu hotelowo-gastronomicznego w rejonie operacyjnym JRG-9 (gm. Stęszew). Po przybyciu pierwszych zastępów SP okazało się że objęta ogniem została część poszycia dachowego oraz strychu w części hotelowej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palącą się część dachu oraz częściowej rozbiórce ocieplenia strychu wewnątrz budynku.

opracowanie: ZM I

Lądowanie LPR

W dniu 2 maja 2014r. ok godz. 9:20 zastęp GCBA 5/35 Rt i SRT 1/1 z JRG-9 zostały zadysponowane do zabezpieczenia lądowania LPR w miejscowości Mosina. Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu lądowania i startu LPR.

Pożar w Drożdżycach

W dniu 10.03.2014 r. około godz. 17:10 zastęp GCBA RT 5/35 z mosińskiej JRG został zadysponowany do pożaru balotów słomy w miejscowości Drożdżyce. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęta jest wiata o wymiarach 20 x 10 x 5 m, której metalowa konstrukcja ze wszystkich stron została obłożona blachą falistą znacznie utrudniającą podanie skutecznych prądów gaśniczych w pierwszej fazie działań. Spowodowało to szybki rozwój pożaru, a co za tym idzie duże zapotrzebowanie w dostarczeniu odpowiedniej ilości środka gaśniczego na miejsce akcji.

Akcja Klubu Honorowych Dawców Krwi

Ponad 14 litrów krwi oddali w dniu 10 kwietnia br. strażacy i słuchacze Wielkopolskiego Centrum Edukacji Medycznej w Poznaniu. W sumie w akcji organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi „STRAŻAK” krew oddały 32 osoby. Była to już trzecia wspólna akcja strażaków i ratowników medycznych przeprowadzona w ramach ogólnokrajowej akcji „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” .Uczestniczący w zbiórce studenci pierwszego roku WCEM po oddaniu krwi mieli okazję poznać specyfikę służby w Wojewódzkim Stanowisku Koordynacji Ratownictwa a następnie zapoznać się z samochodami i sprzętem  stacjonującym w JRG1. Atrakcją dla ratowników medycznych była możliwość zjazdu ześlizgiem z którego na co dzień korzystają poznańscy strażacy.

Akcja oddawania krwi
Strony