Interwencje

JRG – 7 Wypadek na rondzie Starołęka

W dniu 19.04.18 r. dwa zastępy poznańskiej „Siódemki” zostały zadysponowane do wypadku auta osobowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne uszkodzonej Hondy Jazz. Względem osoby poszkodowanej było prowadzone wsparcie psychiczne, do momentu przybycia Policji oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po zbadaniu trzeźwości kierującego osobówką, oraz wykonaniu diagnostyki przez ZRM, poszkodowany został zabrany do najbliższego SOR-u.

Pożar budynku na działce przy ulicy Warszawskiej

Dnia 16.04.2018 r. około godziny 16:02 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku na terenie ogródków działkowych przy ulicy Warszawskiej w Poznaniu. Dyżurny SKKM zadysponował zastępy z JRG-1 oraz JRG-3. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych podmiotów ratowniczo-gaśniczych stwierdzono, że pali się budynek mieszkalny (w całości zadymiony i objęty pożarem).

Pożar altany na ulicy Warszawskiej

Dnia 16.04.2018 r. około godziny 13:07 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o pożarze altany przy ulicy Warszawskiej w Poznaniu. Dyżurny SKKM zadysponował zastępy: GBA Rt 2,5/16, GCBA 5/32 z JRG-1. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych podmiotów ratowniczo-gaśniczych stwierdzono, że pali się altana na ogródkach działkowych. Pożarem objęte było całe pomieszczenie.

JRG 7 - Wypadek i pożar

Dnia 9 kwietnia przed godziną 20:00 zastępy GCBA i SCRt z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 zostały zadysponowane na ul. Bolesława Krzywoustego do pożaru samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pożar powstał w wyniku uderzenia pojazdu Skoda Fabia w przydrożny słup. Działania Państwowej Straży Pożarnej po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia polegały w pierwszej kolejności na schładzaniu butli gazowej zamontowanej w pojeździe, a następnie ugaszeniu samochodu dwoma prądami gaśniczymi piany ciężkiej.

SGPR w powiecie kolskim

5 kwietnia 2018r. Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 około godziny 20:30 została zadysponowana do zdarzenia, które miało miejsce w rejonie operacyjnym KP PSP Koło, a dokładniej w miejscowości Borecznia Wielka. Zaraz po informacji, że pod gruzami mogą znajdować się osoby poszkodowane niezwłocznie udaliśmy się na miejsce zdarzenia.

JRG 7 - ogień na dachu budynku

3 kwietnia 2018 roku zastępy GBA, GCBA i SCH44 zostały zadysponowane na ul. Książęcą do pożaru dachu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że pali się drewniana ława kominiarska na dachu dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Niezwłocznie przystąpiono do działań, które w pierwszej fazie polegały na zbudowaniu linii gaśniczej po klatce schodowej na strych budynku, a następnie ugaszeniu palącej się ławy przez wyłaz dachowy. Dalsze działania polegały na rozebraniu nadpalonej drewnianej konstrukcji przy pomocy podnośnika hydraulicznego.

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego i Marcelińska

W godzinach wieczornych 28 marca 2018 roku zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 5/32 zostały zadysponowane do wypadku na skrzyżowaniu ulic Przybyszewskiego a Marcelińska. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji okazało się doszło do zderzenia samochodu dostawczego z tramwajem linii nr 7 jadącym w kierunku ronda Jana Nowaka - Jeziorańskiego. Poszkodowana została jedna osoba – kierowca samochodu dostawczego, który został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na obserwację.

JRG 7 - pomoc ZRM

W dniu 27 marca br. zastęp GCBA-Rt został zadysponowany na os. Oświecenia, do pomocy w zniesieniu pacjentki. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o konieczności hospitalizacji poszkodowanej i zwrócił się do strażaków o pomoc w przetransportowaniu jej do karetki. Przybyły na miejsce zastęp zastał pod wskazanym adresem ratowników medycznych w trakcie prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Strażacy niezwłocznie przystąpili do działań pomagając w udrożnieniu dróg oddechowych, prowadząc tlenoterapię czynną oraz wykonując pośredni masaż serca.

JRG – 7 Wypadek na Krzywoustego

W dniu 23.03.2018r. dwa zastępy z JRG - 7 zostały zadysponowane do zderzenia dwóch aut. W całym zdarzeniu brało udział pięć osób. Osoby poszkodowane na szczęście nie odniosły poważnych ran. Strażacy do czasu przyjazdu ratowników medycznych prowadzili wsparcie psychiczne. Wcześniej zabezpieczono miejsce zdarzenia, by nie doszło do wtórych wypadków. Po przebadaniu przez zespół ratowników medycznych, czterech poszkodowanych wymagało hospitalizacji. Podczas zdarzenia systematyczna i permanentna współpraca służb to profesjonalna pomoc dla uczestników zdarzenia.

JRG-7 Pożar koczowiska bezdomnych

21 marca br. ok. godziny 15:30 Do SKKM w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu na os. Piastowskim. Na miejsce został zadysponowany zastęp GCBA-Rt z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7. Po przybyciu pod wskazany adres okazało się, że pożarem w rozwiniętej już fazie objęte było koczowisko bezdomnych, w zaroślach przy nadwarciańskiej alejce spacerowej. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, co polegało w szczególności na odsunięciu na bezpieczną odległość ludzi, którzy próbowali ratować swoje mienie, po czym natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru.

Potrącenie pieszego na Rondzie Śródka

W dniu 19.03.2018r. zastępy GBA, SLRr z JRG-1 oraz GCBA, SCRt z JRG-7 zostały zadysponowane do zdarzenia, w którym został potrącony pieszy przez samochód ciężarowy na Rondzie Śródka. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem oraz pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w działaniach medycznych. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybył również Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Poznaniu.

Pożar kabli energetycznych

W dniu 11 marca br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że przy skrzyżowaniu ulic Ściegiennego i Wolskiej doszło do pożaru słupa energetycznego średniego napięcia. Po przybyciu na miejsce zastępu z JRG 2 i dokonaniu rozpoznania, dowódca akcji potwierdził, że doszło do przepalanie kabla energetycznego znajdującego się na tym słupie. Temperatura pożaru była tak wysoka, że przepaleniu uległa stalowa rura, w której kabel był poprowadzony.

JRG 8 - Wypadek samochodowy w Długiej Goślinie

W dniu 8.03.2018 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w
Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w
miejscowości Długa Goślina. Do akcji zadysponowano dwa auta ratowniczo
-gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej z Bolechowa oraz po jednym
zastępie OSP Długa Goślina i Murowana Goślina. Po przybyciu na
miejsce zdarzenia okazało się, że samochód osobowy marki Fiat Seicento
leżał w rowie na poboczu drogi. Cztery osoby podróżujące samochodem
opuściły auto przed przybyciem służb ratowniczych. Na miejsce

Strony