Interwencje

Niewybuchy w rzece

W dniu 20.02.2017 zastępy GCBA 5/32 i SLOp z JRG 3 zostały zadysponowane do niewybuchów znajdujących się w rzece przy ulicy Bałtyckiej. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu Policji oraz wyznaczeniu strefy zagrożenia.

Zdjęcia: sekc. Bielach Piotr
Opracowanie: mł.asp. Piniarski Błażej

JRG-7 Wyciek gazu na stacji benzynowej ORLEN

W piątek po godzinie 13 ratajscy strażacy trzema zastępami zostali zadysponowani na ulice Ludwika Zamenhofa w Poznaniu, gdzie na stacji benzynowej doszło do wycieku gazu LPG. Sytuacja, choć niezwykle groźna ze względu na ilość nagromadzonych materiałów palnych została jednak szybko opanowana. Wypływ gazu zamknięto a budynek stacji przewietrzono. Dodatkowo zlecono wykonanie przeglądu instalacji gazowej doprowadzającej gaz ze zbiorników do dystrybutorów. W działaniach udział brały także dwa zastępy z JRG-6, tworzące grupę chemiczną.

Wypadek w Brzeźnie

W dniu 10.02.2017 roku ok godziny 11:12 zastępy z JRG 3, OSP Kostrzyn Wlkp. OSP Brzeźno zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego w miejscowości Brzeźno na drodze krajowej nr. 92 w kierunku Warszawy. W zdarzeniu udział brały samochód osobowy marki Skoda oraz samochód ciężarowy marki DAF. W wyniku tego zdarzenia ucierpiała jedna osoba która została zabrana przez ZRM do szpitala.

Zdjęcia st ogn Tomaszewski Przemysław
Informacje sporządził st sekc Furjan Tomasz

Samochód w rowie.

W dniu 13.02.2017r. około godziny 06:00 zastępy GBA-Rt oraz SCRt z JRG-6 zostały zadysponowane do zdarzenia w Poznaniu przy ul. Nad Krzesinką. Po dojeździe JOP na miejsce zdarzenia, zastano samochód osobowy marki Nissan Jukke, który znajdował się w rowie. Kierująca znajdowała się poza pojazdem. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, oświetleniu miejsca zdarzenia, oraz udzieleniu KPP osobie poszkodowanej.

Opracował: st.asp. Fiszer Piotr

JRG4- Pożar budynku przy ulicy Stokrotkowej

Dnia 12 grudnia 2017r. około godziny 2.00 zuważono pożar budynku mieszkalnego w Poznaniu przy ul.Stokrotkowej. Do zdarzenia zostało zadysponowane 4 zastępy Straży Pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki zastano wydobywający się dym i ogień z okien oraz poddasza budynku. W budynku przebywały dwie osoby, które samodzielnie opuściły dom a strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Materiał opracował: mł.asp. Krzysztof Biszczanik

JRG-5 Śmiertelny wypadek na trasie Poznań-Szamotuły

W dniu 07.02.2017 r. o godzinie 4:16 samochód GBARt 2,5/16 z JRG-5 został zadysponowany do wypadku drogowego na trasie Przeźmierowo-Szamotuły, między Mrowinem a Napachaniem, do dachującego samochodu osobowego.
Na miejscu zdarzenia w akcji były już zastępy z OSP Mrowino, OSP Rokietnica oraz OSP Napachanie, a także dwa zespoły Ratownictwa Medycznego.

Wypadek pod Pobiedziskami

W dniu 03.02.2017 r. około godziny 15:15 zastępy z JRG-3 oraz OSP Pobiedziska zostały zadysponowane do groźnie wyglądającego wypadku w miejscowości Główienka gmina Pobiedziska.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali Opla Omegę rozbitego na drzewie.

JRG 7 Pożar pustostanu na ul . Starołęckiej

Noc z 3 na 4 lutego br. była pracowitą nocą dla poznańskich strażaków. Ok. godziny 20:30 SKKM w Poznaniu zostało powiadomione o pożarze pustostanu na ul. Starołęckiej. Pierwsze zastępy, które przybyły na miejsce zdarzenia zastały rozwinięty już pożar baraku o konstrukcji drewniano-murowanej. Działania strażaków polegały w pierwszej fazie na podaniu 2 prądów gaśniczych w natarciu oskrzydlającym na palący się barak oraz jednego prądu gaśniczego w obronie na drewniane palety, które były składowane w jego najbliższym sąsiedztwie.

JRG-8 WYPADEK W BOLECHOWIE

W dniu 04 lutego 2017 roku na skrzyżowaniu w Bolechowie do wypadku zadysponowane zostały zastęp GBA 2,5/24 z JRG-8, oraz zastęp OSP Murowana Goślina. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono kolizje trzech samochodów osobowych.

Strony