Interwencje

Wybuch hulajnogi

Dnia 06.02.2019 lutego 2019 roku strażacy z JRG 2 zostali zadysponowani do wybuchu na ulicę Gorczyczewskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP zastano zniszczone okno na parterze w lokalu użytkowym znajdującym się w budynku wielorodzinnym. Z pomieszczenia wydobywał się dym, ale nie było widać oznak pożaru. Na miejscu zdarzenia był już obecny jeden z najemców, który otworzył drzwi do lokalu.

JRG 8 - Ćwiczenia przerwane wyjazdem do akcji

Podczas służby w dniu 18.02. 2019r. strażacy zmiany II JRG 8 udali się do Owińsk w celu przećwiczenia technik ratownictwa lodowego na miejscowym akwenie. Po dojeździe na miejsce ćwiczeń zastęp 308-22 został jednak przedysponowany do Murowanej Gośliny w celu zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR. Po zakończeniu działań w Murowanej Goślinie ćwiczenia odbyły się zgodnie z planem. Podczas ćwiczeń doskonalono działania z wykorzystaniem sań lodowych.

JRG 2 - pożar w szpitalu

W dniu 8 lutego br. we wczesnych godzinach porannych trzy zastępy z JRG 2, tj. GBA, GCBA i SCD-32, a także siły i środki z poznańskiej Szkoły Aspirantów, JRG 4 oraz JRG 6 zostały zaalarmowane o pożarze w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

JRG 4 - Wypadek na S11

W dniu 15.02.2019 około godziny 12.30 na zjeździe z S11 w kierunku Piły, doszło do uderzenia w barierki energochłonne przez pojazd osobowy marki Opel Astra. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane zastępy z JRG4 oraz OSP Tarnowo Podgórne. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych oraz zakręceniu zaworu gazu. Kierowca oraz pasażerka nie wymagały pomocy KPP. Na miejsce zdarzenia dojechały służby S11, którym przekazano miejsce zdarzenia.

JRG-8 WYPADEK W RADUSZYNIE

W dniu 13 lutego 2019 roku około godziny 08:25 do w miejscowości Raduszyn zadysponowane zostały zastępy GBA 2,5/24, GLBA 1,4/15 z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 w Poznaniu, oraz zastęp OSP Murowana Goślina. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek samochodu osobowego marki Toyota Avensis, który uderzył w drzewo. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz kierowaniu ruchem drogowym.

JRG 8 - Kolejny wypadek w Biedrusku!

08.02.2019 r. doszło do kolejnego wypadku na odcinku drogi Poznań - Biedrusko z udziałem dwóch aut osobowych. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu przyjęło zgłoszenie po godzinie 16:00 i zadysponowało do działań dwa zastępy samochodów ratowniczo - gaśniczych z JRG 8. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono rozbite dwa auta osobowe znajdujące się od siebie w odległości około 100 metrów.

Wypadek na Drodze Ekspresowej S-11

W dniu 07.02.2019 roku dwa zastępy JRG4: GBA-RT, SLRr oraz OSP Zakrzewo zostały zadysponowane do wypadku na drodze ekspresowej S11 w miejscowości Dąbrówka. Z treści zgłoszenia wynikało, że miało miejsce zderzenie trzech pojazdów osobowych, . Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że samochody Citroen C3, Skoda Fabia i Hyundai i20 zderzyły się w skutek czego została poszkodowana jedna osoba. Na czas prowadzenia działań droga S11 w kierunku Piły była zamknięta.

JRG 8- Wypadek samochodu ciężarowego i dwóch osobówek w Biedrusku!

05.02.2019 r. krótko po godzinie 10:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Biedrusko. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 5 oraz 8 a także ochotnicy z Promnic. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek samochodowy z udziałem dwóch aut osobowych oraz jednego ciężarowego. Droga na odcinku Biedrusko - Poznań była całkowicie zablokowana z uwagi na wiszący na barierkach energochłonnych samochód ciężarowy,który stał w poprzek i blokował ruch.

Wypadek na trasie Janikowo – Kobylnica

Dnia 04.02.2019 roku około godziny 17.40 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zadysponowało zastępy GBA-Rt 3,0/16, GBA-Rt 2,5/16, SLRr z Dyżurnym Kierownictwa KM PSP Poznań z JRG – 3 oraz OSP Kobylnica i OSP Biskupice do wypadku, który miał miejsce na trasie Janikowo – Kobylnica. Samochód osobowy marki Mercedes klasy A z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. W wyniku czego doszło do zderzenia z pojazdem marki Dacia Duster.

Pożar w Swarzędzu

W dniu 25 stycznia 2019 roku około godziny 21:45 Miejskie Stanowisko Kierowania KM PSP w Poznaniu otrzymało zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku przy ulicy Wrzesińskiej w Swarzędzu. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy GBA i SCD 30 z JRG 3 oraz GCBA z OSP Swarzędz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia SP pożarem objęte były dwa pomieszczenia na pierwszym piętrze budynku oraz część dachu. Kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków. Do działań zadysponowane zostały dwa ciężkie samochody gaśnicze z OSP Kobylnica.

JRG -9 Wypadek w Sowińcu

Dnia 27.01.2019 roku około godziny 13.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zadysponowało zastępy GBA-Rt 2,5/16 oraz GCBA-Rt 5/35 z JRG – 9 do wypadku, który miał miejsc na trasie Mosina – Sowiniec. Samochód osobowy marki Volkswagen Golf IV z niewyjaśnionych przyczyn wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku czego pojazd wpadł do rowu. Silnik Golfa znajdował się 30 m od pojazdu, na drugiej stronie ulicy.

Pożar domu w Czołowie.

Dnia 26.01.19. około godziny 19.30 zastępy GCBA Rt i SCD-30 z JRG-9, zostały zadysponowane do pożaru w miejscowości Czołowo. Na terenie JRG-6 prowadzone były działania gaśnicze, w budynku jednorodzinnym, w którym doszło do pożaru poddasza, rozprzestrzeniając się na wewnętrzną część budynku. Szczęśliwie nie było osób poszkodowanych. Działania prowadzone były do późnych godzin nocnych, w trakcie nich konieczna była częściowa rozbiórka dachu, jego ocieplenia oraz stropu pierwszego piętra. W wyniku pożaru bez dachu nad głową została rodzina z pięciorgiem dzieci.

JRG 2 - pożar łodzi

Dnia 10 stycznia 2019 roku strażacy z JRG 2 zostali zadysponowani do pożaru łodzi motorowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że z kabiny łodzi stojącej na przyczepie wydobywa się dym. Właściciel poinformował, że na pokładzie łodzi znajduje się butla gazowa turystyczna oraz zbiornik paliwa jest pełen. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody na palącą się łódź, wyniesieniu butli gazowej oraz odłączeniu akumulatorów.

Wypadek na Łazarzu

26 stycznia, na skrzyżowaniu ulicy Hetmańskiej a Dmowskiego w Poznaniu, doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Siła uderzenia była tak duża, że kierowca samochodu Dacia w wyniku uderzenia wypadł przez okno na jezdnię. Z tego powodu doznał poważnych obrażeń. Drugie auto, którym podróżowała kobieta z dzieckiem, po zderzeniu zatrzymało się na betonowym słupie oświetleniowym uszkadzając go. Kierujący samochodem Dacia został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala, natomiast kobieta z dzieckiem po przebadaniu przez ratownika medycznego pozostały na miejscu.

Strony