Interwencje

Pożar gazu w Skórzewie

W nocy 12 października br. jeden z mieszkańców ulicy Kolejowej w Skórzewie został obudzony przez szczekanie psa. Po wyjściu z domu zobaczył duży pożar - płomienie wydobywały się z wiaty, w której zaparkowany był jeden z samochodów osobowych. Nie zastanawiając sie długo obudził żonę i ewakuował się na zewnątrz. Następnie zaalarmował straż pożarną (około godziny 04:18). Po przybyciu strażaków zabezpieczono miejsce zdarzenia (m.in wyłączono z ruchu kołowego ulicę Kolejową), odołączono energię elektryczną i ugaszono zarzewia ognia wewnątrz budynku mieszkalnego.

Pracowita służba strażaków JRG nr 2

Służba w środę 10 października br. okazała się bardzo pracowita dla strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej. Niewiele po zmianie służby dwa zastępy SCD-32 i GCBA 5/32 zostały zadysponowane na pierwszą interwencję - pożar w budynku produkcyjno - magazynowym w Luboniu przy ulicy Romana Maya. Więcej o tej interwencji tutaj:
http://luboni.pl/wiadomosci/pokaz/846,pozar-na-terenie-zakladow-luvena-n...

Wypadek w Krzyżownikach

W dniu 04.10.2018 roku przed godziną 9:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej 434 miejscowości Krzyżowniki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 6, oraz OSP Krzyżowniki.

Pożar stodoły

W dniu 04.10.2015r ok. godziny 21.30 do SKKM trafiło zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Wronczyn. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że stodoła jest całkowicie objęta pożarem. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kontrolowaniu wypalającej się słomy. Podczas pożaru zostały zastosowane wentylatory oddymiające w celu przyspieszenia wypalenia się słomy oraz zbiciu temperatury wewnątrz palącej się stodoły. W zdarzeniu brało udział łącznie 5 zastępów z JRG 3, 2x OSP Pobiedziska, OSP Biskupice, OSP Latalice.

JRG-7 Kolizja na Starołęce

W dniu 28.09.18r. dwa zastępy z JRG – 7 zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego przy ulicy Książęcej. W incydencie drogowym brały udział dwa samochody osobowe. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu zasilania elektrycznego w pojazdach. W ramach współpracy z wyjazdowymi zespołami pogotowia ratunkowego, osoby biorące udział w zdarzeniu zostały sprawnie zabezpieczone. Po przeprowadzonej diagnostyce w ambulansie przez załogę ratowników medycznych, podróżujący pojazdami pozostali na miejscu zdarzenia.

„Sezon” na pożary sadzy w kominie rozpoczęty?

W dniu 27 września, parę minut po godzinie 12, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu przy ulicy Senatorskiej w Poznaniu. Zgłoszenie wpłynęło jak się później okazało od funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy wcześniej podjęli interwencję w tej sprawie. Po dotarciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów PSP z JRG 2 i jednego z Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej okazało się, że dym znajdujący się na ulicy wydobywa się z komina jednego z domów jednorodzinnych. W wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do zapalenia się sadzy

Tragiczny wypadek na S-5

W dniu 19.09.2018 roku przed godziną 20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze ekspresowej S-5 na wysokości miejscowości Krzyżowniki. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 6, JRG 7, OSP Kleszczewo, OSP Krzyżowniki, OSP Gowarzewo oraz OSP Komorniki.

Pożar wózka widłowego przy ul. Krańcowej

W dniu 27.09 br. około godziny 10:15 zastępy z JRG-1 oraz JRG-3 zostały zadysponowane do pożaru wózka widłowego w hali magazynowej przy ul. Krańcowej w Poznaniu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącego się pojazdu prądem wody, schłodzeniu odłączonej od niego butli propan-butan, a także oddymieniu i przewietrzeniu hali, w której powstał pożar. Na szczęście w zaistniałym zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Wszyscy pracownicy opuścili zakład przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.

JRG 4 - samochód uderzył w słup energetyczny

Dnia 28.09.2018 zastęp GBA z JRG 4 został zadysponowany do zdarzenia drogowego, który miał miejsce w Dąbrówce przy ulicy Poznańskiej. Samochód osobowy marki Alfa Romeo uderzył w słup energetyczny. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach. W wyniku kolizji ucierpiała jedna osoba, która ostatecznie nie została przetransportowana do szpitala. Działania straży pożarnej polegały m.in. na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy Alfy Romeo, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomoc w kierowaniu ruchem drogowym Policji. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

JRG 5 - pożar hali.

W niedzielę 23 września w godzinach porannych wybuchł pożar w hali produkcyjno-magazynowej. Pożarem zostały objęte maszyny i półprodukty na bazie rozpuszczalników do wytwarzania opakowań spożywczych. W pierwszej kolejności działania ratowników polegały na obronie przyległych zabudowań izolując dymy oraz wysoką temperaturę poprzez zamknięcie dostępnych otworów. Następnie za pomocą lancy gaśniczej rozpoczęto tłumienie pożaru wewnątrz obiektu i po zebraniu odpowiednich sił i środków przystąpiono do generalnego natarcia na pożar.

Strony