Interwencje

Wypadek w Łodzi.

W dniu 16.01. tuż po godzinie 11.00, do JRG-9 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Łódź, gmina Stęszew . Do zdarzenia wyjechały zastępy GCBA Rt , SLRt oraz SLRR. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, kierujący działaniami podjął decyzję o użyciu sprzętu hydraulicznego w celu wycięcia drzwi w pojeździe i zrobieniu dostępu do osoby kierującej pojazdem. Następnie poszkodowaną przekazano lekarzowi z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które zabrało ją do szpitala. W samochodzie podróżowało łącznie pięć osób, w tym dwoje małych dzieci.

JRG 3 - Wypadek ul.Bałtycka

W dniu 15.01.2018 roku o godzinie 16:03 zastępy GCBA , GBA oraz Dyżurny Kierownictwa KM PSP mł.kpt. Rafał Kominowski zostali zadysponowani do wypadku przy ulicy Bałtyckiej w Poznaniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że w wypadku uczestniczą dwa pojazdy w tym samochód osobowy oraz ciągnik siodłowy z naczepą.
W zdarzeniu poszkodowana została osoba z samochodu osobowego, która była nieprzytomna oraz zakleszczona w rozbitym pojeździe .

Wypadek Droga 434

W dniu 12.01.2018 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu wpłynęło zgłoszenie o wypadku na obwodnicy miasta Kórnik. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 6, OSP Kórnik, OSP Czmoń oraz JRG 9.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek dwóch samochodów osobowych . W wyniku zderzenia ucierpiały 3 osoby, które wymagały hospitalizacji. Działania JOP polegały m.in. na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu osoby zakleszczonej w pojeździe za pomocą narzędzi hydraulicznych oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Pożar w Poznaniu na ulicy Matejki

W dniu 10 stycznia 2018 r. o godz. 10:50 zastępy GBA 2,5/16, GCBA 5/32, SCD-32 oraz SLRR z JRG 2 w Poznaniu zostały zadysponowane do pożaru budynku gospodarczego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pali się część biurowa starego budynku magazynowego. Na szczęście dzięki czujności pracowników MTP pożar został w znacznej części ugaszony w pierwszej fazie przy pomocy gaśnic proszkowych.

JRG 7 – Monitoring Politechnika Poznańska

13 stycznia 2018 roku zastępy GBA, GCBA i SCH44 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 zostały zadysponowane do akademika Politechniki Poznańskiej, gdzie załączył się alarm z monitoringu przeciwpożarowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ochrona obiektu przekazała, że w części pomieszczeń występuje obecnie remont który jest przyczyną uszkodzenia instalacji wykrywania. Działania PSP w pierwszej fazie polegały na zlokalizowaniu pomieszczeń i wykluczeniu zagrożenia. Przekazano ochronie polecenie wezwania serwisu i usunięcie usterki.
Opracował mł.asp. Michał Krakowski

JRG 7 - Pożar w biurowcu

12 stycznia 2018 roku zastępy GBA, GCBA i SCH44 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 zostały zadysponowane do biurowca Malta House, gdzie załączył się alarm z monitoringu przeciwpożarowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ochrona obiektu potwierdziła, że w części pomieszczeń występuje dość silne zadymienie. Jednocześnie w czasie naszego dojazdu pracownicy ewakuowali się z budynku. Działania PSP w pierwszej fazie polegały na odnalezieniu miejsca i przyczyny zadymienia.

Pożar mieszkania

Dnia 01.01.2018 r. w godzinach porannych zastępy z JRG 9, OSP Mosina oraz SA PSP Poznań zadysponowane zostały do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Mosina.

Pobiedziska: Drzewo oparte o budynek

Dnia 04.01.2018 r. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Poznaniu zadysponował drabinę mechaniczną SD-30 Iveco Magirus z JRG-1 do pomocy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobiedziskach celem usunięcia drzewa opartego o budynek. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wyniku budowy kanalizacji deszczowej na ulicy Dworcowej w Pobiedziskach doszło po pochylenia i oparcia drzewa o budynek sklepu.

Pożar w szeregowcu

W dniu 28.12.2017r. około godziny 12:30 otrzymaliśmy informację o pożarze mieszkania
na ulicy Mikstackiej. Treść zgłoszenia brzmiała następująco:
„Z domu w zabudowie szeregowej wydobywa się dym po otwarciu drzwi, prawdopodobnie coś się pali, ale zadymienie jest tak duże, że nie da się wejść do środka.”
Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z JRG 2, JRG 4 oraz SA PSP. Jak się okazało
na miejscu zdarzenia pożar powstał w okolicach kominka i spowodował silne zadymienie

Pożar garażu

Dnia 02.01.2018 r. zastępy GBA-Rt z JRG-6, GBA z JRG-7 oraz GCBA-Rt z OSP Krzesiny zostały zadysponowane do pożaru budynku mieszkalnego na poznańskim Szczepankowie. Po przyjeździe i wstępnym rozpoznaniu ustalono, że pali się garaż w budynku mieszkalnym. W pierwszej fazie działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu 1 roty gaśniczej do wnętrza pomieszczenia. Po ugaszeniu pożaru dalsze działania polegały na wyciągnięciu i przelaniu wodą spalonego wyposażenia garażu. Następnie przewietrzono budynek i sprawdzono miernikiem gazowym pomieszczenia.

JRG 7 - kolizja na ul. Jana Pawła II

We wtorek 2 stycznia br. około godziny 23 zastępy GCBA-Rt oraz SCRt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 7 zostały zadysponowane do zdarzenia na ul. Jana Pawła II. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód uderzył w latarnię.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód osobowy częściowo blokujący prawy pas jezdni oraz leżącą obok niego latarnię uliczną, która została niemalże wyrwana z ziemi. Według relacji świadków (kolizja miała miejsce na przeciwko domu studenckiego) kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

JRG 7 - SCRt i SCDz w Pile

28 grudnia 2017 roku około południa samochody SCRt Mega City i SCDz-40 ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego "Poznań 7" zostały zadysponowane do Piły, gdzie na drodze krajowej nr 11 doszło do poważnego wypadku. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano ciężarowy zestaw przystosowany do transportu drewna, który wypadł z drogi, przebił barierki mostu i spadł z około 7 metrów wprost do rzeki. Nieszczęśliwie kabina ciężarówki wraz z uwięzionym w środku kierowcą całkowicie znalazła się pod wodą.

Strony