Koło emerytów

JRG 5 - nowy eksponat w Sali Tradycji.

Na początku października 1980 roku w Poznaniu odbyły się V Krajowe Zawody Sportowo Pożarnicze POZNAŃ'80. Stare to już dzieje. Mamy kilka pamiątek z tego okresu, ale dzisiaj dotarł do nas prawdziwy rarytas. Mieliśmy już w swojej kolekcji oryginalny plakat, kufel ceramiczny i pamiątkowy wazon. Pięknie zapakowany, w paczuszce dotarł do nas wspaniały, kryształowy kufel z okolicznościowym deklem. I to nie jest Prima Aprilis. Cieszymy się bo bardzo mało takich pamiątek :) Dla tych co nas jeszcze nie odwiedzili lub odwiedzili, ale chcą sobie przypomnieć kilka fotek pamiątek z tych zawodów.

JRG 5 - zmarł st. ogn. Marian Prendki

Z przykrością zawiadamiamy, że 17 marca br. tragicznie zginął st. ogn. st. spocz. Marian Prendki. Na początku lat 90-tych tj. od 1992 do 1995 r. służył w naszej JRG na stanowisku technika. Swoją służbę zakończył w 1999 r. w JRG nr 2.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 26 marca mszą o godz. 12:00 w kościele p.w. Cyryla i Metodego Apostołów Słowian przy ul. Pilotów. Pochówek rozpocznie się o godz. 13:15 na cmentarzu ul. Nowina 1.
Cześć Jego pamięci!

JRG 5 - ostatnia zmiana służby st. asp. Grzegorza Kaźmierczaka

W zeszłym tygodniu, 27 lutego, po raz ostatni do zmiany służby stanął nasz kolega st. asp. Grzegorz Kaźmierczak. Grześ trafił do naszej jednostki w marcu 2018 roku. Jednak przez wcześniejsze 20 lat służył w JRG 2. Na początku, tak jak na "dwójce", Grzegorz obejmował najważniejsze stanowisko w straży pożarnej tj. kierowcy. Można być turboratownikiem lub najlepszym dowódcą, ale jak nie ma kto zawieźć to nic się nie zdziała. Po kilku akcjach na "piątce" okazało się, że Grzegorz ma zadatki też na dowódcę i tak jego ścieżka kariery skręciła w tę stronę.

Życzenia Świąteczne

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2020 Roku Zarząd Koła nr 1 Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP składa wszystkim emerytom i rencistom pożarnictwa oraz funkcjonariuszom pożarnictwa służby czynnej, pracownikom cywilnym i ich rodzinom życzenia zdrowych, spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !

Spotkanie opłatkowe poznańskich strażaków - 11.12.2019 r.

11 grudnia 2019 roku na sali szkoleniowej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 7 w Poznaniu odbyło się uroczyste spotkanie świąteczno-opłatkowe poznańskich strażaków. Spotkanie było okazją do złożenia wzajemnych życzeń świąteczno-noworocznych oraz tradycyjnego przełamania się opłatkiem. Uroczystość otworzył gospodarz - Komendant Miejski PSP w Poznaniu bryg. Jacek Michalak, który przywitał zaproszonych gości oraz złożył świąteczne życzenia strażakom i ich rodzinom. Uczestnikom spotkania Słowo Boże przybliżył Proboszcz Parafii pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi ks. prałat Henryk Szymczak.

Komunikat dla uczestników wycieczki na Kretę

Wylot w dniu 18 września br z Lotniska Ławica w Poznaniu o godz. 15.55, lądowanie w Heraklionie o godz. 20.00.

Ważne: zbiórka uczestników w Hali Odlotów Lotniska Ławica w Poznaniu - przy ruchomych schodach o 13.30.

Waga bagażu głównego do 20 kg, bagaż podręczny do 5 kg.

Powrót: wylot z Heraklionu 29 września br godz.16.35, lądowanie w Poznaniu o godz. 18.40.

Za Zarząd
Kazimierz Kucierski

Informacja o śmierci st. ogn. w st. spocz. Wojciecha Nowakowskiego

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację, że 1 września 2019 roku zmarł
st. ogn. w st. spocz. Wojciech Nowakowski.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 6 września 2019 r. (piątek) o godz. 12.45 na cmentarzu Miłostowskim.

Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy współczucia.

Za Zarząd
Prezes Kazimierz Kucierski

Strony