Sport

JRG 7 - Kolejny sukces Reprezentacji KM PSP Poznań w sporcie pożarniczym

W dniu 15.09.2017r. na obiektach KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim oraz w KP PSP w Krotoszynie miały miejsce kolejne zawody z cyklu turnieju IV Wspinalni. Reprezentację KM PSP w Poznaniu w ww. zawodach stanowili:
• asp. Marcin Walkowiak JRG 3
• asp. Rafał Przybyła JRG 3
• mł. asp. Jędrzej Sierant JRG 3
• asp. Wojciech Krzywda JRG 7
• sekc. Paweł Zaręba JRG 7
• st.str. Krzysztof Majcher JRG 7
W poszczególnych zawodach wyniki indywidualne przedstawiają się następująco:
KP PSP Ostrów Wielkopolski:

JRG 7 - Turniej 4 wspinalni

W dniu 07.09.2017 na obiektach KM PSP w Kaliszu oraz KP PSP w Pleszewie, odbyły się zawody w wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni w ramach turnieju Czterech Wspinalni.

KM PSP Poznań w w.w zawodach reprezentowali :
• asp. Marcin Walkowiak JRG 3
• asp. Rafał Przybyła JRG 3
• mł. kpt. Mateusz Rapacki JRG 5
• sekc. Paweł Zaręba JRG 7
• st.str. Krzysztof Majcher JRG 7
• mł. kpt. Piotr Foremski Wydział PR
Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach, indywidualnej oraz drużynowej.

JRG 7 – brązowy medal w II Mistrzostwach Polski Weteranów w Trójboju Sprinterskim

W dniu 26 sierpnia 2017 roku na lekkoatletycznym stadionie miejskim w Toruniu odbyły się "II Mistrzostwa Polski Weteranów w Trójboju Sprinterskim". Zawody polegały na przebiegnięciu trzech dystansów sprinterskich: 60 m, 100 m i 200 m.
W zawodach po ubiegłorocznym sukcesie ponownie wystartował nasz Dowódca Jednostki st. kpt. Jacek Orlikowski.
Miło nam poinformować, że również w tym roku udało się stanąć Dowódcy na podium zajmując 3 miejsce w kategorii wiekowej M 40-45.

Gratulujemy i czekamy na „złoto” w 2018 roku! :)

Opracował:
st. str. Adam Matuszak

JRG 7 badania wydolnościowe ratajskich strażaków - cz. 2

Pod koniec czerwca br. w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7 został przeprowadzony II etap badań specjalistycznych oceniających wydolność anaerobową ratajskich strażaków. Na początek przy wykorzystaniu nieinwazyjnej metody opartej na bioimpedancji elektrycznej określono komponenty składu ciała (analizator firmy Tanita). W dalszej kolejności pobrano krew w ilości ok. 30 µl i oznaczono poziom kwasu mlekowego strażaków będących w stanie spoczynku.

Poznańska reprezentacja mistrzem Wielkopolski w sporcie pożarniczym

W dniach od 5-6 czerwca 2017 roku poznańska reprezentacja wzięła udział w finałach wielkopolski w sporcie pożarniczym. Pierwszego dnia rywalizowała w konkurencji drabiny hakowej, w której drużynowo zajęła pierwsze miejsce oraz w pożarniczym torze 100m z przeszkodami, w którym nieznacznie uległa reprezentacji z Kalisza zajmując drugą lokatę.

I Obornicki Halowy Turniej Drabiny Hakowej

W dniu 14 grudnia 2016 roku odbył się I Obornicki Halowy Turniej Drabiny Hakowej. W zawodach udział wzięło 46 zawodników z 9 komend powiatowych/miejskich z województwa wielkopolskiego, oczywiście nie mogło zabraknąć zawodników z Poznania, aktualnych Mistrzów Wielkopolski. W zawodach mierzyli się z czołówką "najlepszych" z województwa wielkopolskiego.

JRG 7 Zawody w wyciskaniu sztangi już za nami...

W dniu 16 grudnia 2016 roku na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7 przy ul. Bobrzańskiej 6 w Poznaniu odbyły się "II Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dowódcy JRG". Przeprowadzono je według tzw. Formuły Wilks’a, która pozwala realizować zawody bez podziału na kategorie wagowe. Formuła ta bierze pod uwagę nie tylko ciężar, który zawodnik wycisnął, ale i wagę jego ciała.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
Kategoria OPEN:
- 1 miejsce - Tomasz Romaniuk z JRG Nr 1
- 2 miejsce - Bartosz Mroczek z JRG Nr 9

JRG 7 Udany występ ratajskich strażków podczas mistrzostw w pływaniu

W dniu 3 grudnia 2016 roku na uniwersyteckiej pływalni krytej przy ul. Strażewicza 21 w Poznaniu odbyły się Pływackie Mistrzostwa Strażaków PSP i OSP powiatu poznańskiego i miasta Poznania.
W zawodach wzięło udział kilkanaście drużyn, w tym i silna drużyna ratajskich strażaków, która zdobyła dwa medale w najważniejszych i najbardziej emocjonujących konkurencjach - startach drużynowych:
- sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym (2 miejsce)
- sztafecie 4 x 50 m stylem klasycznym (3 miejsce)

II Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dowódcy JRG Nr 7

Informujemy, że w dniu 16 grudnia 2016 roku w godzinach 10.00 - 15.00 na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7 przy ul. Bobrzańskiej 6 w Poznaniu odbędą się
"II Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dowódcy JRG Nr 7".
Zawody odbędą się według tzw. Formuły Wilks’a, z której korzysta się od 1997 roku na arenach międzynarodowych podczas zawodów IPF.
Szczegółowy regulamin zawodów, harmonogram oraz karta zgłoszenia dostępna jest w załącznikach.
Patronat nad powyższą imprezą objął Komendant Miejski PSP w Poznaniu mł. bryg. Jacek Michalak.

Strony