Sport

JRG 7 badania wydolnościowe ratajskich strażaków - cz. 2

Pod koniec czerwca br. w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7 został przeprowadzony II etap badań specjalistycznych oceniających wydolność anaerobową ratajskich strażaków. Na początek przy wykorzystaniu nieinwazyjnej metody opartej na bioimpedancji elektrycznej określono komponenty składu ciała (analizator firmy Tanita). W dalszej kolejności pobrano krew w ilości ok. 30 µl i oznaczono poziom kwasu mlekowego strażaków będących w stanie spoczynku.

Poznańska reprezentacja mistrzem Wielkopolski w sporcie pożarniczym

W dniach od 5-6 czerwca 2017 roku poznańska reprezentacja wzięła udział w finałach wielkopolski w sporcie pożarniczym. Pierwszego dnia rywalizowała w konkurencji drabiny hakowej, w której drużynowo zajęła pierwsze miejsce oraz w pożarniczym torze 100m z przeszkodami, w którym nieznacznie uległa reprezentacji z Kalisza zajmując drugą lokatę.

I Obornicki Halowy Turniej Drabiny Hakowej

W dniu 14 grudnia 2016 roku odbył się I Obornicki Halowy Turniej Drabiny Hakowej. W zawodach udział wzięło 46 zawodników z 9 komend powiatowych/miejskich z województwa wielkopolskiego, oczywiście nie mogło zabraknąć zawodników z Poznania, aktualnych Mistrzów Wielkopolski. W zawodach mierzyli się z czołówką "najlepszych" z województwa wielkopolskiego.

JRG 7 Zawody w wyciskaniu sztangi już za nami...

W dniu 16 grudnia 2016 roku na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7 przy ul. Bobrzańskiej 6 w Poznaniu odbyły się "II Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dowódcy JRG". Przeprowadzono je według tzw. Formuły Wilks’a, która pozwala realizować zawody bez podziału na kategorie wagowe. Formuła ta bierze pod uwagę nie tylko ciężar, który zawodnik wycisnął, ale i wagę jego ciała.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
Kategoria OPEN:
- 1 miejsce - Tomasz Romaniuk z JRG Nr 1
- 2 miejsce - Bartosz Mroczek z JRG Nr 9

JRG 7 Udany występ ratajskich strażków podczas mistrzostw w pływaniu

W dniu 3 grudnia 2016 roku na uniwersyteckiej pływalni krytej przy ul. Strażewicza 21 w Poznaniu odbyły się Pływackie Mistrzostwa Strażaków PSP i OSP powiatu poznańskiego i miasta Poznania.
W zawodach wzięło udział kilkanaście drużyn, w tym i silna drużyna ratajskich strażaków, która zdobyła dwa medale w najważniejszych i najbardziej emocjonujących konkurencjach - startach drużynowych:
- sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym (2 miejsce)
- sztafecie 4 x 50 m stylem klasycznym (3 miejsce)

II Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dowódcy JRG Nr 7

Informujemy, że w dniu 16 grudnia 2016 roku w godzinach 10.00 - 15.00 na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7 przy ul. Bobrzańskiej 6 w Poznaniu odbędą się
"II Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dowódcy JRG Nr 7".
Zawody odbędą się według tzw. Formuły Wilks’a, z której korzysta się od 1997 roku na arenach międzynarodowych podczas zawodów IPF.
Szczegółowy regulamin zawodów, harmonogram oraz karta zgłoszenia dostępna jest w załącznikach.
Patronat nad powyższą imprezą objął Komendant Miejski PSP w Poznaniu mł. bryg. Jacek Michalak.

JRG-7 Dobra passa zawodnika tenisa stołowego

Jak co roku zostały zorganizowane XIV Zawody Tenisa Stołowego PSP i OSP, które odbyły się w Kleszczewie. Reprezentant JRG 7 st. str. Adam Matuszak zdobył drugie miejsce. W tym aspekcie można zauważyć progres umiejętności, ponieważ w roku ubiegłym na XIII zawodach strażak zajął trzecią lokatę.
Ratajskich strażaków cechuje godne reprezentowanie swojej jednostki ratowniczo – gaśniczej.

JRG-4 wyzwanie Reebok CrossFit Poznań

Dnia 21.10.16r. strażacy zm. I z JRG 4 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wyzwaniu treningowym Reebok CrossFit Poznań, oczywiście podjęli rękawice i udali się na trening.
Optymalny trening trwa ok. godziny – w to wchodzi rozgrzewka, ok. 20 minut intensywnego ćwiczenia i rozciąganie się. Nie było łatwo, krzyk, pot, prawie łez, ale daliśmy radę.
Satysfakcja po treningu jest ogromna, zmęczeni, lecz uśmiechnięci zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i wróciliśmy do bazy. Było warto. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i liczymy na kolejne spotkania.

Strony