Sport

I Obornicki Halowy Turniej Drabiny Hakowej

W dniu 14 grudnia 2016 roku odbył się I Obornicki Halowy Turniej Drabiny Hakowej. W zawodach udział wzięło 46 zawodników z 9 komend powiatowych/miejskich z województwa wielkopolskiego, oczywiście nie mogło zabraknąć zawodników z Poznania, aktualnych Mistrzów Wielkopolski. W zawodach mierzyli się z czołówką "najlepszych" z województwa wielkopolskiego.

JRG 7 Zawody w wyciskaniu sztangi już za nami...

W dniu 16 grudnia 2016 roku na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7 przy ul. Bobrzańskiej 6 w Poznaniu odbyły się "II Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dowódcy JRG". Przeprowadzono je według tzw. Formuły Wilks’a, która pozwala realizować zawody bez podziału na kategorie wagowe. Formuła ta bierze pod uwagę nie tylko ciężar, który zawodnik wycisnął, ale i wagę jego ciała.
Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
Kategoria OPEN:
- 1 miejsce - Tomasz Romaniuk z JRG Nr 1
- 2 miejsce - Bartosz Mroczek z JRG Nr 9

JRG 7 Udany występ ratajskich strażków podczas mistrzostw w pływaniu

W dniu 3 grudnia 2016 roku na uniwersyteckiej pływalni krytej przy ul. Strażewicza 21 w Poznaniu odbyły się Pływackie Mistrzostwa Strażaków PSP i OSP powiatu poznańskiego i miasta Poznania.
W zawodach wzięło udział kilkanaście drużyn, w tym i silna drużyna ratajskich strażaków, która zdobyła dwa medale w najważniejszych i najbardziej emocjonujących konkurencjach - startach drużynowych:
- sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym (2 miejsce)
- sztafecie 4 x 50 m stylem klasycznym (3 miejsce)

II Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dowódcy JRG Nr 7

Informujemy, że w dniu 16 grudnia 2016 roku w godzinach 10.00 - 15.00 na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 7 przy ul. Bobrzańskiej 6 w Poznaniu odbędą się
"II Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dowódcy JRG Nr 7".
Zawody odbędą się według tzw. Formuły Wilks’a, z której korzysta się od 1997 roku na arenach międzynarodowych podczas zawodów IPF.
Szczegółowy regulamin zawodów, harmonogram oraz karta zgłoszenia dostępna jest w załącznikach.
Patronat nad powyższą imprezą objął Komendant Miejski PSP w Poznaniu mł. bryg. Jacek Michalak.

JRG-7 Dobra passa zawodnika tenisa stołowego

Jak co roku zostały zorganizowane XIV Zawody Tenisa Stołowego PSP i OSP, które odbyły się w Kleszczewie. Reprezentant JRG 7 st. str. Adam Matuszak zdobył drugie miejsce. W tym aspekcie można zauważyć progres umiejętności, ponieważ w roku ubiegłym na XIII zawodach strażak zajął trzecią lokatę.
Ratajskich strażaków cechuje godne reprezentowanie swojej jednostki ratowniczo – gaśniczej.

JRG-4 wyzwanie Reebok CrossFit Poznań

Dnia 21.10.16r. strażacy zm. I z JRG 4 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wyzwaniu treningowym Reebok CrossFit Poznań, oczywiście podjęli rękawice i udali się na trening.
Optymalny trening trwa ok. godziny – w to wchodzi rozgrzewka, ok. 20 minut intensywnego ćwiczenia i rozciąganie się. Nie było łatwo, krzyk, pot, prawie łez, ale daliśmy radę.
Satysfakcja po treningu jest ogromna, zmęczeni, lecz uśmiechnięci zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie i wróciliśmy do bazy. Było warto. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i liczymy na kolejne spotkania.

Zwycięstwo sztafety triathlonowej

W dniu 18.09.2016 r. odbyła się II edycja Kórnickiego Triatlonu w ramach której zostały również zorganizowane I Mistrzostwa Drużyn Triatlonowych PSP o Puchar Komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu na dystansie 1/4 Ironmana (950m pływanie, 45 km rower oraz 10,5 km biegu).
Reprezentacja KM PSP w Poznaniu zajęła I miejsce w klasyfikacji drużyn PSP oraz VI miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 2:08:58. W zawodach udział wzięło 55 sztafet, w tym 5 pożarniczych.
Skład reprezentacji KM PSP Poznań:
- Kevin Mrotek – JRG-1 – pływanie

Sukces strażaków z JRG-1 w VII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych z Zakresu Ratownictwa Medycznego dla Jednostek PSP i OSP

W dniu 3 września, wzorem lat ubiegłych, odbyły się VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze z Zakresu Ratownictwa Medycznego dla Jednostek PSP i OSP.
Całoroczna wytężona praca strażaków z JRG-1 i podnoszenie swoich kwalifikacji z wyżej wymienionej dziedziny ratownictwa, zaowocowała zajęciem zaszczytnego I miejsca w klasyfikacji PSP!
W ten oto sposób wzbogaciła się kolekcja pucharów na korytarzu JRG-1.
Chętnych na obejrzenie pamiątkowego trofeum, zapraszamy na „Dni otwartych strażnic” w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

„GRANFONDO STELVIO SANTINI” czyli rowerem na dachu Alp :)

W wyścigu kolarskim „Granfondo Stelvio Santini” , który odbył się 5 czerwca 2016, Komendę Miejska PSP w Poznaniu reprezentował
st. asp. Piotr Kustoń z JRG-1

Trasa tego jednodniowego wyścigu liczyła 151 kilometrów, a na uczestników czekały bardzo wymagające podjazdy oraz zjazdy, a suma przewyższeń sięgnęła 4170 m !

Strony