Porady

Bezpieczne Ferie 2019

Zbliżające się Ferie Zimowe to okres, w którym oprócz dobrej zabawy powinniśmy zwrócić uwagę na najważniejszy aspekt BEZPIECZEŃSTWO. Strażacy jak co roku przypominają o zasadach bezpiecznego zachowania się zimą i odpowiedzialności za nasze dzieci.

Poznańska Akademia Bezpieczeństwa

29 listopada 2016 r. zainaugurowana została akcja "Poznańska Akademia Bezpieczeństwa". Przedsięwzięcie skierowane jest głównie do seniorów z terenu m. Poznania i powiatu poznańskiego, realizowana w formie cyklicznych spotkań.
Podczas takiego spotkania seniorzy będą mogli zapoznać się ze współczesnymi zagrożeniami, jak również rozeznać się w pozostałych aspektach bezpieczeństwa, jak: zdrowie, bezpieczeństwo osobiste, finansowe, pożarowe i wiele innych.

JRG 7 - UWAGA na pożary traw

Wiosna to pora roku, kiedy pożary traw zdarzają się wyjątkowo często. Wiele osób nadal jest przekonanych, że wypalając stare trawy na łące robi miejsce dla młodych roślin, a popiołem użyźnia ziemię. Nic bardziej błędnego! Wypalanie traw to jeden z najbrutalniejszych sposobów niszczenia środowiska.

Bezpieczne Ferie Zimowe

Dużymi krokami zbliżają się ferie zimowe, więc czas przedstawić kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, którymi powinniśmy się kierować w tym okresie, aby zapobiec cyklicznie powtarzającym się każdej zimy tragediom.
Kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, które pozwolą podczas ferii zimowych zdrowo i radośnie spędzić czas na świeżym powietrzu znajdują się w załączonym materiale.